Pár hét alatt három brókercég is lehúzta a rolót. Bár a felügyelet szerepét betöltő Magyar Nemzeti Bank szerint egy vadonatúj jegybanki vizsgálati módszer vezetett a lebukásokhoz, a piacon nem Matolcsyék leleményességének tudják be a „sikert”. Több, a pénzpiacokat közelről ismerő vezető közgazdásszal beszélgetve az alábbi kép rajzolódott ki előttünk: Magyarországon nem elszigetelt eset, hogy részvénytársaságok menedzsmentjei olykor „ügyes” cselekkel megrövidítik saját cégük tulajdonosait, illetve hogy rossz üzleteket kötnek, majd a veszteségek beismerése helyett trükkökkel igyekeznek a keletkezett hiányt elfedni a tulajdonosok előtt, a létező legkockázatosabb ügyletekbe is belefogva.
Az eddig megismerhető információk szerint a február 24-e óta bedőlt brókercégek élén pancser, de a morállal is hadilábon álló üzletemberek állhattak, akik ügyeskedéseikkel esetenként százmilliárdossá is növelhették a cégeiknél keletkezett hiányt.
A Buda-Cash vezérigazgatóját képviselő Bánáti János ügyvéd ATV-beli nyilatkozata szerint a gyanúsítás 2015-ös ügyekre vonatkozik, és egyelőre semmilyen meggazdagodás vagy különös pénzkivétel nem szerepel a gyanúsítások között.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »