A Budapest Pride rendezvénysorozatot szervező Szivárvány Misszió Alapítvány szóvivője, Milanovich Dominika (civilben pszichológus, genderszakértő) budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, az idei fesztivállal azt akarják üzenni, hogy az LMBTQ (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer) emberek egyenjogúságának ünnepe nem korlátozódhat egy napra. Küzdeni akarnak a közösséget fojtogató sztereotípiák ellen, annak érdekében, hogy az LMBTQ emberek az év minden napján felvállalhassák szexuális orientációjukat.
Húsz nagykövetség, így az Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Dánia, az Egyesült Királyság, Franciaország, Finnország, Hollandia, Írország, Izrael, Kanada, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Szlovénia, Svájc és Svédország magyarországi nagykövetségei támogatják a Pride rendezvényt. Egyébként az európai nagykövetségek fele nem csatlakozott a nyilatkozathoz.
A rendőrség tájékoztatása szerint a Budapest Pride rendezvénysorozat egyik programját, a hagyományos felvonulást, valamint az ellentüntetést, „A család nevében” Facebook-csoport rendezvényét (részben) egy helyszínen és egy időben – szombat délután a Kossuth tér és az Alkotmány utca sarkánál – tarthatják meg.
A Facebook-csoport az őket ért kritikákra azt válaszolta, hogy véleményük szerint „a közrend és köznyugalom megzavarására elsősorban a Budapest Pride, másodsorban pedig az a rendőrség alkalmas, mely a homoszexuális lobbi által a hazai közélet szereplőire kifejtett nyomás miatt gyakorlatilag nem képes a munkáját elfogultság nélkül, a törvények által meghatározott elvek mentén végezni”.
Dervisek is táncolnak