A Nemzeti Honvéd Díszegységen belül az a mondás járja, hogy a Díszzászlóalj az általános iskola, a Palotaőrség a középiskola, és a Koronaőrség az egyetem. Az állományba 95 százalékban legfeljebb érettségivel rendelkező, vidéki, 20-30 év közötti fiatalok jelentkeznek. 2012. január 7-étől az MH Támogató Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegységének kötelékébe tartozó Honvéd Palotaőrség katonái (papíron hetvenöt fő) őrzik a Köztársasági Elnöki Hivatalt, akik az őrszolgálat mellett óránként látványos őrségváltást is tartanak a Szent György téren. A palotaőr 180 centiméternél magasabb, látható helyen nincs rajta tetoválás és testékszer, megfelel a legszigorúbb testnevelési követelményeknek, jól tűri a monotonitást, és egyenruhája zubbonyának bal ujján a Vitézséggel és hűséggel! szavakat tartalmazó karjelzést viseli.
A palotaőrség szolgálatba állása alkalmából megtartott ünnepségen ismertették a Honvéd Vezérkar főnökének parancsát: „Mindig tartsák szem előtt, hogy Önök Magyarország polgárai és az idelátogató külföldiek előtt reprezentálják a magyar honvédet, a Magyar Honvédség teljes személyi állományát”.
A Hetek birtokába jutott feljegyzés tulajdonképpen egy végül fel nem adott levél, amelyben egy korábban leszerelt palotaőr jelenti a dandártábornoknak, hogy cigány származású kollégái milyen megaláztatásokat élnek át az őket érő verbális inzultusok során, illetve hogy az antiszemitizmus milyen nyílt és elfogadott formákban van jelen az állományon belül. A levél szerzőjének már a kiképzésen feltűnt, hogy olyan emberekkel gyakorlatozik nap mint nap, akik „bizonyos szélsőséges nézeteket illetően egy húron pendülnek”. Mint írja, mindennapos volt a zsidózás és a cigányozás, amelybe a kiképzésben résztvevők több mint háromnegyede bekapcsolódott. Azt gondolta, mindez megváltozik, ha bekerül az „elitalakulatba”, de csalódnia kellett.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »