Szócska Miklós államtitkár kijelentette, hogy az eddig elvégzett vizsgálatok nem találtak összefüggést a halálesetek között, Ábrahám László ügyvéd szerint azonban akár kórházi műhibára, akár egy hirtelen fellépő járványra vezethetőek vissza a sorozatos halálesetek, minden szülő igényt tarthat kártérítésre. „Azt, hogy járvány volt vagy sem, majd az ÁNTSZ-vizsgálat kimutatja, a személyi felelősség kérdését a nyomozóhivatali és az ügyészségi vizsgálatának kell tisztáznia. Bármelyik esetben – álláspontom szerint – minden szülő igényt tarthat egy megfelelő, nem vagyoni kártérítésre.”
A „nem vagyoni kártérítés” az elveszett életlehetőséget kompenzálja anyagi erővel, más formában. „A biztosítók általában 5 millió forintig fizetnek, e feletti összeget a kórháznak és fenntartójának – vagyis a magyar államnak – kell megfizetni” – mondta. Ez azt jelenti, hogy végső esetben az adófizetők forintjaiból történik a kárpótlás. A történtek fényében itt azonban az égető szükség, hogy a kormányzat átértékelje a magyar egészségügy helyzetét, a szükséges milliókat pedig a futballpályák fejlesztése helyett inkább az alapellátási problémák megoldására költsék.
„A magyar egészségügynek kötelessége betartani az egészségügyi törvényt, amely szerint mindenkit – nemre, fajra, felekezetre való tekintet nélkül – az elvárható gondossággal kell kezelni. Az elvárható gondosság esetén pedig egy kórházban nem történhet olyan eset, hogy fertőzés miatt egymást követően meghal nyolc gyermek. Azt hiszem, ennek a példa nélküli esetnek európai híre is lesz, sajnos nem pozitív, hanem negatív az országra és az egészségügyre nézve” – mondta az ügyvéd.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »