Szó szerint Orbán Viktorig ért a devizahitelesek ügye, miután a Kúria múlt heti döntését követően több száz tüntető a XII. kerületi Cinege utcába vonult. A Kúria sokak által várt határozata szerint nem semmis a devizahitel-szerződés, noha valóban van olyan eleme, amit módosítani kell. Az OTP-t perlő devizaadós 5 millió forintot követelt a banktól, mert álláspontja szerint ennyi pénzt veszíthetett az OTP által 2008-ban egyoldalúan megemelt árfolyamkülönbözeten.
Másodfokon az adós győzelmével zárult a per, a Kúria ezt változtatta meg. A vita lényegét az árfolyamrés képezte: az adós azzal érvelt, hogy a bank a szerződésben nem tüntette fel külön költségként a vételi és az eladási árfolyam közötti különbséget, vagyis azt, hogy az adósnak vételi árfolyamon folyósította a hitelt, a törlesztést viszont eladási árfolyamon számította. Az adós szerint az a szerződés, mely nem tartalmazza az összes költséget – semmis. A bank viszont azzal érvelt, hogy az árfolyamrés nem költség, ezért nem szükséges külön nevesíteni, másrészt a Teljes Hiteldíj Mutatóban (THM) fel volt tüntetve.
Résen volt a KúriaA Kúria végül azt mondta ki, hogy az árfolyamrés: költség, és ezt külön is tartalmaznia kellett volna a szerződésnek. Azt is kimondta, hogy az árfolyamrés a konkrét esetben 1 százalék, és amennyiben a bank így módosítja a szerződést, akkor az érvényben marad, és érvényes visszamenőleg is. Annak ellenére döntött így a legfelsőbb testület, hogy érdemben nem vitatta az adós álláspontját, miszerint semmis a szerződés, hiszen nem tüntettek fel minden költséget.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »