Lapzártánkkor még nem érkezett meg a feltűnően hosszú és folyamatos hírzárlat alatt tartott kétéves nyomozás ügyirata a Somogy Megyei Főügyészségre, ám annyi már tudható, hogy annak időtartamát ezúttal már nem hosszabbítják meg. A főügyészség tájékoztatása szerint jelenleg az iratbetekintés zajlik, melynek során az érintettek megismerhetik a nyomozati anyagokat. Hogy a vádemelési javaslat mikor készül el, a jövő zenéje, de kapkodás ezt követően sem várható, hiszen onnantól kezdve is további harminc napja van az ügyészségnek a vádemelésre, s ez ráadásul egyszer meg is hosszabítható. Az ügytől egyébiránt mindenki igyekszik menekülni. Először a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság és a Baranya Megyei Főügyészség jelentett be elfogultságot az eljárásban. Tőlük a tolnaiakhoz pattant a labda, de ők olyan gyorsan félreálltak, hogy az akadálytalanul gurult Somogyba. Ahhoz, hogy itt megállt a vándorserleg, talán köze lehetett a Nemzeti Nyomozó Iroda dél-dunántúli vezetője menesztésének is.
A botrányt egy kiugrott katolikus pap robbantotta ki még 2010 novemberében azzal a csaknem negyven rendbeli – tanúvallomásokkal és írásos bizonyítékokkal is alátámasztott – feljelentéssel, amelyben gazdasági (zsarolás, okirathamisítás, csalás, sikkasztás, pénzmosás, pénzügyi és ingatlanpanamák) és szexuális jellegű (pedofília, homoszexuális zaklatás) bűncselekményekkel vádolja meg a Pécsi Egyházmegye vezetését, elsősorban Mayer Mihály leköszönt megyéspüspököt és Wolf Gyula korábbi gazdasági igazgatót. Azóta további feljelentések gazdagították a Kaposvárról kirendelt külön nyomozócsoport munkáját, akik száz fölötti tanút hallgattak ki, és több tucat hatósággal együttműködve próbálták felfejteni a szövevényes ügy szálait. Annyira jutottak, hogy a vádlottak padjára várhatóan csak Wolf Gyulát ültetik, méghozzá hűtlen kezelésnek, számviteli fegyelem megsértésének és jogosulatlan gazdasági előny megszerzésének gyanújával. A többi vádpontot nem találta megalapozottnak a nyomozó hatóság, és a feljelentésekben kitüntetett helyen szereplő expüspök is felsóhajthat. Legalábbis egyelőre. A volt gazdasági főguru védőügyvédje ugyanis azt nyilatkozta a Dunántúli Naplónak, hogy tapasztalatai szerint a bíróságok általában érzékelik, „ha túl rövid lett a vádlottak padja”.
Wolf mindenesetre tagadja az ellene felhozott vádakat. Sőt munkaügyi pert is indított azért, hogy a bíróság állapítsa meg: jogellenesen menesztették állásából. Kísérletét nem koronázta siker. Nyár elején a Pécsi Törvényszék kimondta, hogy Veres András szombathelyi püspök jogszerűen gyakorolta a munkáltatói jogokat, miután Mayer Mihály megyés püspök lemondását követően a pápa őt nevezte ki az egyházmegye ideiglenes kormányzójának. Azt már a bíróság sem tudhatta, hogy azért Verest, mert a Vatikán 2009 óta nem bízik abban, hogy Erdő Péter bíboros kellő alapossággal tudja kezelni a honi főpapság erkölcsi botrányait.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »