Az elmúlt hetekben sorra jelentek meg az ellenzéki műhelyekben és intézetekben készült elemzések arról, hogy miként lehet legyőzni a Fideszt a következő választásokon. Mint ismeretes, 106 egyéni körzet lesz csupán, és 93 mandátumot osztanak ki a listákra való szavazás alapján. A határon túliak csak erre a listára szavazhatnak, befolyásuk 1-2 mandátumra vonatkozhat csupán. A Policy Solutions azt vette számba, hogy mely egyéni körzetekben melyik pártok erősek, a Republikon Intézet pedig az új választási törvényt és a közvélemény-kutatási adatokat figyelembe véve mandátumbecslést készített, aminek az egyik megállapítása, hogy a Fidesz ma nem tudna többséget szerezni a parlamentben. Egyébiránt erre egyetlen konkurenciája sem lenne képes.
Az LMP holdudvarához sorolt Csigó Péter szociológus a Fidesz-Jobbik- és az MSZP-DK- „kartellpártokkal" szemben egy új, egyebek mellett az LMP-ből és civil mozgalmakból álló ellenzéki pólus létrehozásáról közölt hosszú, több részes elemzést „Túl balon és jobbon" címmel. Csigó - aki a „Milla" meghatározó figurája - azért burkoltan belátta, hogy az MSZP-vel együtt lehet csak leváltani a Fideszt.
A Haza és Haladás Alapítvány Szigetvári Viktor politológus által vezetett elemzői „Átbillenteni, visszaszerezni, meghódítani" címet viselő tanulmányukban az új magyar országgyűlési választási rendszer által a demokratikus ellenzéki erők számára teremtett alkalmazkodási kényszereket veszik számba. Ha jól értjük, az a tanulmány központi állítása, hogy „új politikai paradigma és új választói koalíció nélkül lehetetlen a demokratikus ellenzéki erők stabil és fenntartható választási győzelme".
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »