Miközben egy ország ünnepelte olimpikonjaink kiváló londoni szereplését, a magyar futballhuligánoknak ismét sikerült elérniük, hogy Magyarország negatív hírek kapcsán kerüljön be a világsajtóba. A múlt szerdai magyar- izraeli focimeccsen a hazai szurkolók egy része kifütyülte a vendégek himnuszát, „büdös zsidót" kiabáltak, Mussolinit méltatták, Palesztinát éltették, vagy éppen szappant emeltek a magasba. Voltak olyan honfiak, akik palesztin, illetve iráni zászlóval szurkoltak a magyar csapatnak (a perzsák oldalán állt például két jobbikos országgyűlési képviselő is).
A magyar kormány - talán az olimpiai ünnepés miatt - csak napokkal később, a nemzetközi médiareakciók után reagált a történtekre. A Kormányszóvivői Iroda közleményben ítélte el „leghatározottabban" a történteket, és hangsúlyozta: a kormány az új alaptörvényben garantált alkotmányos jogokat minden esetben a legmesszebbmenőkig védelmezi, ezért határozottan fellép minden faji, vallási, nemzetiségi hovatartozás alapján történő megkülönböztetés ellen, és „akkor is felemeli szavát, ha a szélsőséges megnyilvánulások közvetlenül nem sértenek törvényt, és ezért a hatóságok azonnali fellépésének nincs jogi alapja".
A Magyar Labdarúgó Szövetség - amely a Fradit többek között azért büntette meg példás gyorsasággal, mert szurkolóik a hétvégi, Újpest elleni rangadón a vendégdrukkereket becsmérlő transzparenst emeltek magasba - hivatalosan nem reagált a durva antiszemita incidensre. A téma a lapzártánk után sorra kerülő elnökségi ülésen lesz majd terítéken. „Felháborító, hogy két egymással konfliktusban nem álló ország esetében ilyen esemény történhet egy futballmérkőzésen. Más országokban ilyet nem tapasztaltunk, sehol nem történt hasonló" - nyilatkozta lapunknak az esettel kapcsolatban Ilan Mor, Izrael budapesti nagykövete. A diplomata kint volt a mérkőzésen, ahol - mint mondta - magas rangú politikusok kifejezték neki sajnálatukat a történtek miatt. Ugyanakkor - jegyezte meg - a hivatalos elítélő nyilatkozatra csaknem egy hetet kellett várni.