„Csanád politikai hulla, de nem olyan ember, aki megtorlatlanul hagyná, hogy így elbántak vele" - mondta a Heteknek a Jobbik egyik korábbi meghatározó politikusa Szegedi Csanád bukása kapcsán. Hogy mit hoz a jövő, visszavág-e Szegedi az őt ért sérelmekért, egyelőre csak sejthető. Az viszont már történelem, hogy a Jobbik egyik legbefolyásosabb politikusaként számon tartott egykori alelnökkel néhány hét alatt leszámoltak ellenfelei: a Szegedi zsidó származását feltáró újságcikket követően a párt elnöksége nem elégedett meg azzal, hogy a politikus minden jobbikos tisztségéről lemondott, a pártvezetők EP-mandátumának visszaadására is felszólították. Szegedi ezt megtagadta, viszont kilépett a pártból, hogy ezzel - mint Szegedi környezetéből megtudtuk - kikerülje az elnökség által beígért etikai vizsgálatot.
A Szegedivel kapcsolatos jobbikos nyilatkozatok nemcsak a pártvezetők tanácstalanságát, hanem jellemtelenségüket is bizonyítják. Novák Előd alelnök a Szegedi származására adott első reakciójában még azt írta, mostantól van zsidó barátja is. Később, amikor nyilvánosságra került, hogy Szegedi 2010 őszén anyagi előnyöket ígért a hallgatásért annak a férfinek, aki zsidó felmenőivel szembesítette, Novák már azt írta, Szegedinek azért kell lemondania, mert tudott származásáról, mégis „végighazudta az elmúlt másfél évet". Amikor Szegedi erre reagálva megírta, hogy származásával kapcsolatban már 2010 őszén tájékoztatta Novákot, Novák ismét váltott, és azzal felelt, hogy Szegedinek azért kell lemondania, mert uniós pénzből ígért támogatást az őt zsaroló férfi hallgatásáért. Novák - hasonlóan Vona Gábor pártelnökhöz - folyamatosan hangsúlyozta, hogy Szegedinek nem származása, hanem korrupció miatt kell távoznia a tiszta politizálást ígérő Jobbikból. Csakhogy kedd este kiderült: mindeközben Novák a párt belső levelezőlistáján vezetőtársainak azt írta Szegediről: „Ha nem hazudik, ha nem titkolja el származását, akkor - szép dolog vagy nem, más kérdés - soha nem lett volna sem EP-képviselő, sem alelnök" - idézte az MNO.hu Novákot.
Novákhoz hasonlóan szerencsétlenkedett a kommunikációt tekintve Szabó Gábor pártigazgató is. A sokak szerint a Jobbikot a háttérből irányító Szabó július 28-án - tehát tudva, hogy Szegedi pénzt ígért származása homályban hagyásáért - azt írta a párt borsodi tagságának, hogy Szegedi azért kényszerült lemondani, mert így akarta elkerülni az ellene és a Jobbik ellen fellépő „ellenség" további támadásait. Szabó tehát Szegediről mint áldozatról írt a párttagságnak, miközben az elnökség tagjaként egyetértett Szegedi elítélésével és a határozattal, melyben az EP-képviselőségről való lemondásra szólították fel.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »