A témáról ugyan a párt szóvivője beszélhet, de az általánosságokon túl többet nem tudna mondani. Mint ismeretes, az antikommunista retorikát folytató Fidesz-frakció indoklás nélkül leszavazta Schiffer András LMP-s politikus ügynöktörvény-tervezetének napirendre vételét. A döntés azonban a párt holdudvarában és a médiában is felháborodást okozott.
Később Lázár János frakcióvezető azzal magyarázta az elutasítást, hogy szakmai kifogásai voltak Schiffer tervezetével kapcsolatban. A Fidesz frakcióvezetőjének annyiban igaza van, hogy az LMP-s politikus tervezete valóban nem egy tökéletes javaslat. Leginkább úgy tűnik, hogy Schiffer András elolvasta a 2003. évi III. törvényt, illetve a Kenedi-bizottság jelentését, és ezekből hozott össze egy jó szándékú törvénytervezetet, amelyben viszont érdemben kihagyta a más törvényekkel (nemzetbiztonsági, adatvédelmi és titoktörvény) való harmonizációt. Igaz, ha tárgysorozatba vették volna Schiffer javaslatát a kormánypártiak, akkor módosító indítványokkal tökéletesíthették volna a tervezetet.
Az ügy kapcsán annyit sikerült megtudnunk, hogy szakértői anyagok készülnek a Fideszben arról, hogy milyen megoldások lehetségesek - nem csak ügynökügyben - a kommunista rezsim bűneinek feltárására (lásd keretes írásunkat). A döntést a párt elnöksége vélhetően március 19-én hozza meg.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »