Szeptember 7-én kezdődik a Fidesz-KDNP háromnapos hajdúszoboszlói frakcióülése, ezt követően pedig a jobboldali politikusok és az értelmiségi holdudvar immár hagyományosnak mondható kötcsei találkozója. Ezeken a fórumokon az ősz legfontosabb kormányzati döntéseit igyekeznek előkészíteni, illetve a párton belüli ellentéteket elsimítani. Lesz mit megbeszélni. A kormányoldalnak ugyanis - részben az egyre mélyülő és tartósnak tűnő nemzetközi pénzügyi-gazdasági krízis, részben saját hibái miatt - arra kell felkészülni, hogy az egész ciklus a válságról és a válságkezelésről fog szólni, azaz a 2014-ig hátralévő időszakot nem lehet a Fidesz eredeti terveinek megfelelően „romeltakarításra" és kilábalásra felosztani.
A válság következtében a Fidesz kénytelen feladni a ciklus elején dédelgetett álmait. Ez persze nem újdonság: már a hónapokkal ezelőtt bemutatott Széll Kálmán-terv is azt mutatta, hogy a Fidesz elhagyta a korábban hangoztatott, költségvetési hiányt növelő, „növekedésorientált" gazdaságpolitikai víziót, és elfogadta, hogy az egyre erősebb külső kényszerek és a növekvő gazdasági veszély miatt nincs más lehetősége, minthogy a népszerűtlen költségvetési szigoron és adósságcsökkentésen alapuló útra lépjen.
Orbán Viktor legutóbbi bejelentése alapján maga is tisztában van a veszélyekkel, ezért negatív jövőképből kiindulva építi a politikáját. Az országot finanszírozó befektetőket igyekszik megnyugtatni, választói körében pedig az elvárásokat igyekszik csökkenteni, a „küzdelem" a nehézségére hívja fel a figyelmet annak érdekében, hogy kormánya támogatottsága fenntartható legyen.E két célnak egyszerre megfelelni azonban nehéz, mivel a kifelé és a befelé megfogalmazott üzenetek szükségszerűen ellentmondanak egymásnak: ami jó hír a befektetőnek, az általában rossz a választónak, és fordítva. Ráadásul mindez nem is pusztán jó kommunikációt, hanem annál sokkal többet feltételezne: megfelelően előkészített döntéseket a megfelelő időben, felkészültséget és összehangoltságot - végső soron „jó kormányzást", amelynek ígéretével a Fidesz 2010-ben kétharmados parlamenti többséget szerzett.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »