Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetője, Heinz Christian Strache nem kíván együttműködni a szélsőjobboldali magyar Jobbikkal, ezért nagyra értékeli, hogy Morvai Krisztina, aki belépett az FPÖ által alapított jobboldali Európai Szövetség a Szabadságért (EAF) pártba, nem tagja a Jobbiknak - adta hírül július elején az osztrák Tiroler Tageszeitung. Bár Morvai a 2009-es EU-választások során a Jobbik listavezetője volt, függetlenként foglal helyet az Európai Parlamentben. Ez tette lehetővé belépését a Szövetségbe, mivel a „szélsőséges Jobbikkal az FPÖ nem akar kapcsolatba lépni".
A neonáci és Jobbik-közeli kuruc.info a hírre reagálva kérdőre vonta Morvait, Vona Gábor pártelnök pedig kijelentette: „Ezt a helyzetet tisztázni kell, Krisztinának, nekem és a Jobbiknak, mert úgy érzem, hogy egy súlyos sértés érte a pártot. Az, hogy az FPÖ szélsőségesnek nevezi a Jobbikot, felháborító."
Morvai egy tévéműsorban sietett közölni, hogy amennyiben választani kellene a pártszövetség és Vonáék között, ő természetesen az utóbbit választaná, hiszen „a Jobbikban hisz". Vona ezt követően levelet írt az FPÖ elnökének, melyben megdöbbenésének adott hangot pártja leszélsőségesezése miatt, valamint azért, mert Strache igyekszik „különválasztani Morvait a Jobbiktól".
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »