A Szilvássy-Galambos-Laborcz-féle kémügy titkosításával kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy a Fidesznek akár belpolitikai érdeke is fűződhetne ahhoz, hogy az ügy részleteit nyilvánosságra hozzák, azonban ennek külpolitikai következménye is lehetne, ami miatt jogos az óvatosság. Tehát egyértelműen van külföldi szál az ügyben?
- A kémkedés bűnügyi tényállása akkor valósul meg, ha e tevékenység idegen hatalom vagy szervezet részére történik. A gyanúsítás tényén kívül az ügyben egyelőre minden más információ szigorúan titkosnak minősül. Megértem a közvélemény kíváncsiságát, de mióta államok léteznek, azóta ismert az államtitok kategóriája is. Ennek az ügynek vannak olyan vonatkozásai, amelyek nyilvánosságra kerülése súlyos kárt okozna Magyarországnak. Ezt egyébként ugyanígy ítélte meg a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat szocialista kormány által kinevezett vezetése, mivel a titkosítás 2009 előtt, a Gyurcsány-kormány alatt történt.
Az MSZP részéről üres népszerűség-hajhászás, hogy most azoknak az iratoknak a titkos minősítés alóli feloldását kérik, amelyeket még ők minősítettek államtitoknak. Olyan komoly és megdöbbentő ügyről van szó, amelynek nyilvánosságra kerülése ellentétes az ország nemzetbiztonsági és külpolitikai érdekeivel.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »