Mint arról korábban beszámoltunk, a www.szigoruantitkos.hu címen működő honlapon több száz szigorúan titkos állományú tiszt található. A honlap hátterét a hódmezővásárhelyi Emlékpont (illetve a Boér Zoltán-Fráter Olivér-Ungváry Krisztián-történésztrió) jelenti. Az adatlapokon a név mellett szerepel a születési hely, időpont, anyja neve, a végzettség, a fedőmunkahely, a korabeli lakcím, valamint egy rövid életút. Az SZT-tisztek csoportja két részből állt: a BM-től leszereltek, akiket a civil életben helyeztek el, és azok, akiknek a BM-hez semmi közük nem volt, de munkakörük miatt érdemes volt beszervezni őket. Bár róluk eddig kevesebb szó esett, munkájuk legalább olyan fontos volt, mint az ügynököké.
A listának köszönhetően napvilágra került többek között Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Boros Imre, az első Orbán-kormány egykori kisgazdapárti miniszterének neve is, jobboldali orgánumok szerint pedig egyértelműen beazonosítható Fekszi Márta, a Gyurcsány-kormány volt külügyi államtitkára is. (Érdekes, hogy miközben Fekszit az SZT-tiszti múltjával revolverezik, addig Boros Imre állandó szerzője, szereplője ezen orgánumoknak). A volt államtitkár egyébként név szerint nem szerepel a honlapon, de anyja neve és születési dátuma alapján a napilap az ő személyére következtet.
Varga László a Heteknek azt mondta, nem használ, hogy egy-egy ember esetében politikai ügyet kreálnak a napvilágra került adatokból. Azt is hozzátette azonban, hogy „maga a kutatás nyilvánossága követelmény és kívánatos is, a történészek pedig nem béníthatják meg a folyamatot azért, mert a politika él, esetleg visszaél az adatokkal".
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »