Törésvonalak sokaságától repedezett az 59 fős szocialista frakció. Bár a nyilvánosság előtt nem beszélnek róla, de az egyéniben indult képviselőjelöltek eredményei újfajta konfliktus forrásává váltak. A parlamentbe ugyanis többen úgy jutottak be, hogy nem mérettették meg magukat egyéni körzetekben. Nem állt rajtvonalhoz többek között Baja Ferenc, Mandur László, Gyurcsány Ferenc, Kovács László, Mesterházy Attila és Lendvai Ildikó sem. Noha mindegyik politikus magyarázatot tud adni arra, hogy miért tett így, ennek ellenére több olyan - egyéniben küzdelmet vállaló - politikussal is találkoztunk, akik sérelmezik, hogy egy ilyen eredmény után olyanok akarnak beleszólni a párt megújításába, akik nem álltak oda közvetlenül a nép elé, még ha a biztos vereséggel néztek is szembe.
A másik hasonló jellegű törésvonal az egyéni jelöltek eltérő eredményei. Ugyanis sokan voltak, akik a Fidesz-henger ellenére egyéni jelöltként a körzetükben az MSZP-re listán leadott szavazatoknál olykor 10-20 százalékkal is többet kaptak. Magyarán: valami olyat tudtak, ami nem vitt, hanem hozott a pártjuknak. A legnagyobb csoda persze az angyalföldi Tóth József sikere, amit megközelített Szanyi Tibor jó eredménye, noha az ő esetében mindenki hozzáteszi, hogy Újlipótváros az MSZP számára legkedvezőbb körzet volt. Jól szerepeltek a szegedi fiúk, Botka László (44 százalék) és Ujhelyi István (42 százalék), Molnár Gyula Újbudán (44,5 százalék), Kiss Péter Újpesten (38 százalék), aki a második fordulóban ráadásul nyolc százalékot tudott javítani, de a jobbikos megyévé váló Hevesben a körülményekhez képest Magda Sándor (34 százalék) is sokat hozott. Jól szerepelt még többek között a Tatabányán 38 százalékot hozó, a nagypolitikában ismeretlen Kilián Géza: második fordulóra tudta kényszeríteni a városban húsz éve polgármesterkedő Bencsik Jánost.
A harmadik csoportba tartoznak azok, akik elindultak, de drámaian rosszul szerepeltek, mint például Ficsor Ádám egykori titkosszolgálati miniszter (16 százalék), Szekeres Imre honvédelmi miniszter (19 százalék), Lamperth Mónika, az MSZP elnökhelyettese (26 százalék) vagy Vadai Ágnes honvédelmi államtitkár (14 százalék). Mentségük persze, hogy ők legalább elindultak, vállalva a biztos vereséggel járó megmérettetést.