Az EP-választások kudarca után villámszerűen jött a felismerés a kormánypárt soraiban: egyes kistelepüléseken sokat romlott az állampolgárok biztonságérzete. A felismerést segítette az a tény, hogy a szélsőjobb térnyerését a kistérségi problémák megoldására adott válaszok is nagyban segítették.
Rendőrség, körzeti megbízott, polgárőrség ide vagy oda, egyes falvakat néhány fős garázdacsoport is képes rettegésben tartani, a „tyúklopás" szintű bűncselekmények pedig nem is kerülnek a rendőrség látókörébe. Az MSZP legutóbbi kongresszusán foglalkozott a kérdéssel, és közpénzekből finanszírozott települési őrség létrehozását kezdeményezte. Az önkormányzatok jelenleg országosan mintegy 5-7 milliárd forintot költenek a helyi rendőrség támogatására, a szocialisták elképzelése szerint azonban ezt az összeget akár a települési őrség működtetésére is lehetne fordítani.
A Fidesz élesen reagált az ötletre: „a Magyar Gárda után itt a Vörös Gárda" - mondta Cser-Palkovics András. A fideszes képviselő szerint „a közbiztonság védelmének privatizálása" helyett a rendőrséget kell megerősíteni, valamint a jogszabályokat kell szigorítani.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »