Az MSZP működése részben hasonlít a hadurak által működtetett Afganisztán példájához, azaz erős vezetők és csoportjaik egymáshoz való viszonya alakítja az éppen aktuális erőviszonyokat. E klikkek közötti állandó viaskodás eredménye, hogy más formációkhoz képest állandó mozgást hozott a párt elitjében. A hétvégi tisztújítás tétjét több szocialista forrásunk abban látta, hogy létrejön-e egy új erőcsoport a párton belül, illetve, hogy a feltörekvő fiatalok milyen szerephez jutnak az MSZP új vezetésében. Igaz, gyökeres változásokra senki sem gondol, hanem inkább pozíció- és területszerzésre.
Mint már írtunk róla, elnöknek csak Gyurcsány Ferenc indul, a két elnökhelyettesi posztra hárman, Juhász Ferenc, Szekeres Imre és Lamperth Mónika aspirálnak, és a három alelnöki helyre a három eddigi alelnök, Kiss Péter, Ujhelyi István és Hiller István mellett Mesterházy Attila és Lamperth Mónika is bejelentette az „igényét". (Utóbbi nyilván abban az esetben, ha az elnökhelyettesi törekvéseit nem koronázza siker.)
Az elnökségi tagságért kifejezett tolongás alakult ki, így például a rajtvonalhoz áll Harangozó Gábor európai parlamenti képviselő, Bárándy Gergely, de Puch László és Veres János is e grémium tagjaként képzeli el a jövőjét.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »