Az üvegszálak segítségével fényáteresztővé tett betont a Time magazin az év legjelentősebb találmányának nevezte 2004-ben. A Litracon üvegbeton feltalálóját ezután további szakmai elismerések sokaságával halmozták el szerte a világon. A Svédországban bejelentett szabadalom nemzetközi kiterjesztése elkezdődött, és megkezdődtek a tárgyalások a találmány nagy tételben való gyártásáról is.
Így került a képbe két év múlva egy multinacionális nagyvállalat, a Heidelberg Cement (HeCe) AG. A cég képviselője nyolc hónapon át tárgyalt a magyar feltalálóval az üvegbeton gyártásának ügyében, majd - mint arról lapunk is beszámolt - váratlanul visszalépett a szerződés megkötésétől. Egy év múlva a HeCe olyan termékkel állt elő, amely kísértetiesen hasonló technológiával készült, mint a Losonczi által kifejlesztett üvegbeton. (Ellopták az üvegbetont. Hetek, 2007. június 5.)
A döbbenetesen innovatívnak beharangozott termék reklámjára a nagyvállalat becslések szerint legalább 1 millió eurót fordított, „kifejlesztője" pedig ugyanaz a személy volt, akivel a magyar feltaláló háromnegyed éven keresztül tárgyalt. És ha ez még nem volna elég: a nagyvállalat egy partnercégén keresztül megtámadta a magyar feltaláló európai szabadalmi bejelentését is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »