Kisteleki István. Fájó valóság
Nincs eltérés szakmai berkeken belül viszont abban, hogy a futballpályákon felbukkanó rasszizmus elleni törvényeket jónak tartják. "Míg a gyűlöletbeszédhez általában nem kötődik jogi szankció, a sportpályákon akit ilyenen érnek, az 2–4 évre búcsút inthet a létesítménynek" – nyilatkozta lapunknak Kolláth György, a Testnevelési Egyetem tanára.
Hiába a nyugat-európai viszonylatban is jónak nevezhető szabályozás, ha nem alkalmazzák azt a gyakorlatban. Ez okozott problémát ezen a meccsen is: az fb döntésének értelmében a márciusig eltiltott játékvezetőnek többen a szemére hányták, hogy bár joga, sőt kötelessége lett volna, a harsány antiszemita rigmusok ellenére sem vetett véget a találkozónak.
"A találkozót felügyelő rendőrök a helyükön állva nézték végig a történteket" – panaszolta lapunknak Domonyai László, az MTK sportigazgatója, hozzátéve: ráadásul – mivel a találkozót nem sorolták a kiemelt összecsapások közé – a klubnak fizetnie kellett a biztosításáért a rendőrségnek.
Kolláth György is a törvények gyakorlati alkalmazását hiányolja. Bár véleménye szerint pusztán szankcióval nem lehet mindent megoldani, kezdetnek mindenféleképpen jó lenne. "A kluboknak is érdekében kellene, hogy álljon a jó szurkolók jutalmazása, a rosszak büntetése. Sajnos, azt kell mondjam, a silány magyar labdarúgás meg is érdemli, hogy ilyen szurkolói legyenek" – nyilatkozta a Heteknek.
MTK–Újpest-meccs. A szurkolókról beszélnek Fotók: MTI
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »