Tüntetők a téren Fotó: Vörös Szilárd
A pénteki napon – tehát iskolaidőben – megtartott demonstráción több polgári kör tagja is tiszteletét tette, a szervezők felszólításai ellenére sokan kormány- és Gyurcsány-ellenes táblákat emeltek a magasba.
Az eseményen nem képviseltette magát az összes történelmi felekezet. Evangélikus részről Frenkl Róbert kijelentette: a többi történelmi egyházhoz hasonlóan következetesen képviselik, hogy az egyházi iskolák tanulóit ugyanaz a támogatás illeti meg, mint az önkormányzati iskolákba járókat, de a gyerekek utcára vitele és a tüntetés mint módszer elfogadhatatlan számukra.
Magyar Bálint később sajtóközleményben tudatta: értesülései szerint a kiskunfélegyházi Constantinum Katolikus Gimnáziumban retorziót alkalmaztak, a demonstráció helyett az iskolai oktatást választó diákok – előzetes tájékoztatás nélkül – mind az öt órán dolgozatot írtak. A tárcavezető jelezte: vizsgálat lefolytatását kéri az Egyenlő Bánásmód Hatóságtól, hogy az esettel nem sértették-e meg a diákok egyenlő bánásmódhoz való jogát.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »