"Ne nyerjünk annyit, amennyit kértünk, ne mi kapjuk a legtöbbet" – tanácsolta Orbán Viktor még aktív miniszterelnökként, miután a részben a felesége által tulajdonolt Szárhegy-dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft. számos állami forrásból próbált pénzt szerezni. Többek között ez is olvasható volt a március 11-én az Élet és Irodalom hasábjain közzétett "jegyzőkönyvben". A 41 milliós állami támogatást elnyert cég az ÉS szerint a miniszterelnöki rezidencián is tartott "taggyűlést".
Némi "gondolkodási idő" után április végén – miután a kért helyreigazítást a hetilap nem közölte – a Szárhegy-dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft. pert indított a lap ellen. Első fokon az ÉS nyert, a cég érvelését – a kérdéses napokon nem is volt taggyűlés, így jegyzőkönyvek sem készülhettek – a bíróság nem látta megalapozottnak. Az alig egy hónappal később megszülető másodfokú döntés viszont helyreigazításra kötelezte az újságot.
Kevesebb mint két héttel a másodfokú döntés megszületése előtt ült össze először az egyszerűen csak "Az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra" névre keresztelt parlamenti vizsgálóbizottság. A fideszes képviselők által nem túl sűrűn látogatott grémium üléseinek – szakértők szerint – egyetlen eredménye, hogy végleges bizonyítást nyert: a parlamenti vizsgálóbizottságok intézménye "halott", a képviselőknek ezernyi eszközük van azok elszabotálására.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »