"Hazajönnek Irakból a magyar katonák 2005. március 31-ig" – jelentette be a miniszterelnök szerdán egy belpolitikai eseményen. Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a kormányülés után részletezte a kabinet terveit: A kormány arra kéri az Országgyűlést, hogy jövő hétfőn a házszabálytól eltérve tárgyaljon meg és fogadjon el három honvédelmi és katonai témájú előterjesztést. Az egyik javaslat értelmében a parlament 2005. március 31-ig meghosszabbítaná az Irakban szolgáló magyar alakulat mandátumát. Egy másik előterjesztésben a kabinet arra kéri az Országgyűlést, hogy Magyarország változatlan formában vegyen részt a NATO SFOR-missziójában. Harmadikként a kormány hétfőn ismét a törvényhozás elé terjeszti a honvédelmi törvénynek a sorkötelezettség megszüntetéséhez szükséges módosítását is.
A kivonulás tervét egyetlen párt sem ítélte el, sőt a két ellenzéki párt képviselői bejelentették, hogy nem járulnak hozzá, hogy december 31-éről március 15-ére hosszabbítsák meg a 300 magyar iraki "megbízatását."
A Hetek információja szerint már korábban megszületett az MSZP vezérkarában az a döntés, hogy a magyarok "kivonulnak" Irakból, de a határozat nyilvánosságra hozatalával megvárták az amerikai elnökválasztást.
A magyar katonák hazahívása az amerikai elnökválasztás okozta hírdömping ellenére a médiumok fő hírei között szerepeltek szerdán. A The Washington Post tudósításában kiemelte, hogy egy hónappal korábban, telefonos beszélgetésük során Gyurcsány Ferenc arról biztosította Bush elnököt, hogy a magyar külpolitika kiszámítható, megbízható és stabil lesz a jövőben. A lap kiemeli, hogy Irak néhány hete levélben köszönte meg Magyarországnak a stabilizációban nyújtott segítségét, valamint felhívja a figyelmet arra, hogy az új iraki vezetés a magyar kontingens küldetésének meghosszabbítását kérte. A Fox News hírtelevízió a bejelentés és a magyar csapat létszámának – ismertetése mellett a bejelentés időzítését – a választási eredményhez való igazítását – emelte ki.
Az amerikai lapokban a hír kapcsán újra előkerültek olyan jelzők, mint "a volt kommunista ország", a tudósítások utalnak arra, hogy a magyarok mindössze "300 nem harcoló katonával" vették ki részüket az iraki rendteremtésben.
Az MSZP Bush mellett Kerrynek is gratulált. Utóbbinak azért, mert emelt fővel tudott gratulálni a győztesnek.
Boldog a katona
November 3-án leszerelt az utolsó magyar sorkatona. Az eseményt heves kommunikációs csata előzte meg, amelynek egyik alapeleme volt, hogy a szocialista honvédelmi vezetés igyekezett a Fideszre "ragasztani" azt, hogy az ellenzéki párt nem akarja eltörölni a sorkötelességet. Egyébként a részletekről szóló vita kapcsán a Fidesz politikusai folyamatosan hangoztatták, hogy ők az eltörlés pártján állnak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »