Rejtő E. Tibor rendőrségi autóban. Nagy bonyodalmat okozott Fotó: Reuters
Rejtő E. Tibor a hetvenes évek elején Budapesten érettségizett, majd elvégezte a műszaki egyetemet. Ezt követően Kanadába utazott, ahol bank- és pénzügyekből is diplomát szerzett. A Royal Bank of Canadánál helyezkedett el. Kanadában elvette egy milliárdos lányát, minek következtében anyagi körülményeiben egy csapásra pozitív fordulat állt be. A bankszakmában nemcsak azért tartják érdekházasságnak Rejtő frigyét, mert azzal
párhuzamosan "tömegesen voltak nőügyei", hanem mert felesége születési rendellenességgel jött a világra.
A nősülésből származó jó kapcsolatok révén Rejtő előbb Angliában bankárkodott, majd a nyolcvanas évek végén
visszajött Magyarországra a Citi Bankhoz. 1991-től 2000-ig a holland tulajdonú ING Banknál – illetve annak elődjénél – volt vezérigazgató.
Rejtő az ING-nél állítólag a saját pénzét is forgatta a pénzpiacon. Amikor bukott,
a veszteséget mindig a bank veszteségeként számolta el, amikor viszont nyert az ügyleten, a nyereséget saját pénzként kivette. A bankárvilágban azt híresztelik, hogy Rejtő az évek során több száz millió forintos veszteséget okozott az ING-nek. A bank tulajdonosai azonban információink szerint nem tettek feljelentést Rejtő ellen, mert úgy vélték, kisebb kár érte őket így, mint amit az ügy nyilvánosságra hozatalából adódó botrány eredményezne. Ezzel együtt a pénzügyi körökben terjedő hírek szerint Rejtő bűnügyeiről mind a holland, mind a magyar bankfelügyeletnek tudomása volt, ám míg az első holland nemzeti érdekből, utóbbi magyar belpolitikai indíttatásból maradt néma.
2000-ben a belga tulajdonú K&H Bank szerződtette vezérigazgatónak Rejtőt, aki megfelelt az elvárásoknak: magyar gyökerekkel rendelkező, de nyugaton is nevelkedett, és a nyugati bankkultúrát ismerő személyként könyvelték el.
2001-ben, amikor szóba került a K&H Bank és a szintén holland tulajdonú ABN-Amro egyesítése, tudomásunk szerint már nem hallgatott a holland bankfelügyelet: hivatalból értesítette a magyar hatóságokat Rejtő ING-nél okozott veszteségéről. Ezt követően Rejtő néhány hónapot szabadságon töltött. Kétes ügyleteiből azonban végül nem lett büntetőügy: sajtóértesülések szerint a Bécsben fogva tartott Kulcsár Attila azt állítja, a történtek elsimításához ő maga biztosított Rejtő számára 50 millió forintot.