A kölcsön viszszafizetéséhez a volt plébános 1995-ben 25 milliós hitelt vett fel a Polgári Bank Rt. békéscsabai fiókjától, hat lakás eladása után pedig 12 millió forintot kapott a békéscsabai önkormányzattól. Ez utóbbi esetben olyan, általa készített igazolást mutatott be az önkormányzat jegyzőjének, mely szerint jogosult az egyház tulajdonában álló úgynevezett katolikus bérpalota hat lakásának az értékesítésére.
A volt plébános, akit a bíróság hat évre a közügyek gyakorlásától is eltiltott, azzal védekezett, hogy a pénzt a békéscsabai Szent Domokos Általános Iskola felújítására, különböző svájci, luxemburgi és osztrák "projektek" finanszírozására, valamint egy olajütő üzem létrehozására fordította, vállalkozásai azonban sorra csődbe mentek.
Guliga György magánhitelezői korábban pert nyertek a Szeged-Csanádi Püspökség ellen, melynek következtében tavaly még árverésre is sor került a csabai plébánián. A püspökség időközben megtérítette a hitelezők kárát. A Békéscsabai Városi Bíróság ítélete nem jogerős, mert az ügyész és a vádlott három nap gondolkodási időt kért.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »