Bíró (eredetileg Schweiger) László József Budapesten született, édesapja Schweiger Mózes Mátyás hódmezővásárhelyi származású műfogász, édesanyja a kaposvári születésű Ullman Janka. A zsidó vallású család Terézvárosban, a Nagymező utcában élt, nevüket a későbbiekben Bíróra magyarosították, László 1935-ben az evangélikus vallásra is áttért. A rendkívül tág érdeklődési körű László fiatal éveiben az egymástól legtávolabb eső szakmákban is kipróbálta magát. Elsőként orvostudományt tanult Budapesten, ám tanulmányait nem fejezte be. Tevékenykedett vámügyi hivatalnokként, biztosítási ügynöki munkát végzett, egy időben érdeklődött a hipnózis iránt, újságíró és szerkesztő volt, kiválóan festett és szobrászkodott, indult autóversenyen is, és a sort még folytathatnánk.
Mindenekelőtt azonban az újítások, találmányok vonzották. Ebben szerepet játszhatott édesapjának állandó újítási kedve. Fogászati rendelőjét folyamatosan fejlesztgette saját ötletei alapján, sőt egy olyan újfajta töltőtollat is készített, melyet vízzel töltöttek meg, a folyadék áthaladt egy hajszálcsövön, majd feloldott egy tintaceruza-darabot. Azonban a fura szerkezet nem működött jól, az írás nem volt egyenletes.
László első találmányai a húszas évek végén és a harmincas években születettek. Az egyik ilyen kezdeti, érdekes találmánya volt a házi „gőzmosógép”, a szerkezetet tűzhelyhez lehetett csatlakoztatni, az biztosította az energiát.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »