A méregtelenítés gyakorlói meg vannak győződve arról, hogy a szervezetben felhalmozódott méreganyagok okozzák a krónikus betegségeket. Önnek mi a véleménye erről?
– Egyértelmű, hogy vannak olyan kémiai anyagok, amelyek ha felszaporodnak a szervezetünkben, betegséget tudnak okozni. Ez egy pillanatig sem kétséges. Ha betegséget okoznak, akkor ezek mérgek. Önmagában véve ez nem egy ellentmondás. A szervezetünkben felhalmozódó higany súlyos krónikus higanymérgezést tud okozni, sokféle tünete van. Az ólom is fel tud halmozódni, aminek szintén sokféle tünete van. Ez rendben van. Ettől a pillanattól kezdve, hogy ezek felhalmozódnak és betegséget okoznak, ki kell őket szerelni a szervezetből. A kérdés az, hogy egy objektív mérési eredmény alapján mondjuk a vizeletben vagy a vérplazmában mért ólomérték meghaladja-e a toxikus határértéket vagy nem. Ha meghaladja, akkor egyértelmű, hogy ólom-, higany-, arzén- stb. mérgezésről van szó. De ha nem haladja meg, akkor mi alapján gondolja valaki, hogy ez mérgezés?
Vannak olyan mérési eredmények, amelyek a vérben több mint ötvenféle méreganyag jelenlétét mutatták ki, köztük például a DDT (gyomirtó) jelenlétét. A vérben valóban kimutathatóak méreganyagok?