„Az egész furcsa kaland egy éjjelen vette kezdetét, amikor leültem a dolgozószobámban, hogy a Life magazint olvassam. Lapoztam egyet, de első ránézésre úgy tűnt, hogy nincs semmi érdekes. Az oldalon egy New Yorkban, vagyis a Pennsylvaniában lévő vidéki házamtól 350 mérföldre játszódó perről készült ceruzarajz volt látható. Soha nem voltam még New Yorkban, soha nem is akartam odamenni, kivéve talán, hogy megnézzem a Szabadság-szobrot.
Elkezdtem tovább lapozni, de valami megragadta a tekintetemet. A rajzon szereplő egyik alak szeme: egy fiúé. A hét fiú egyike volt, akiket gyilkosságért állítottak bíróság elé. Közelebb tartottam a magazint, hogy jobban lássam. A művész megörökítette a zavarodottság, a gyűlölet és a kétségbeesés tekintetét a fiú arcvonásaiban. Hirtelen sírni kezdtem.
»Mi bajom van?« - kérdeztem, miközben türelmetlenül morzsoltam a könnyem. Aztán jobban megnéztem a képet. Mindegyik fiú tinédzser volt. A Sárkányok nevű banda tagjai voltak. A kép alatt volt található a cikk arról, hogyan támadták és gyilkolták meg brutálisan a gyermekbénulásban szenvedő, 15 éves Michael Farmert a New York-i Highbridge Parkban.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »