Ami a humanitárius szerepvállalást illeti: az izraeli hadsereg 2013 februárjában döntött úgy, hogy megnyitja az Izraelt Szíriától elválasztó határt (amit az ENSZ a mai napig csak fegyverszüneti vonalként ismer el, ám a zsidó állam 1981 óta országhatárnak tart) hét súlyosan megsebesült szíriai állampolgár előtt. Az azóta eltelt három évben az izraeli egészségügy összesen közel 2000 szíriait részesített ellátásban, közülük mintegy 600 embert a galileai Safed városában található Ziv Egészségügyi Központban. A központban folyó munkáról a Hetek többször is írt (lásd: Kórház a határ szélén 2014 augusztus 15. és Küzdelem az ellenség életéért 2015. szeptember 18.).
A Ziv Egészségügyi Központ a 2006-os izraeli–libanoni háború óta kulcsszerepet tölt be a háborús sérültek kezelésében. Korábban a háborúban megsebesült izraeli katonákat látták el itt, majd 2013-tól a szomszédos Szíria poklából érkezett súlyos sérülteket kezelnek az intézményben.
A központ ortopéd sebészeti részlegét vezető Alexander Lerner az orosz Távol-Keleten, Vlagyivosztok környékén született.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »