Seattle-ben a Mount St. Vincent Idősotthonba nem meghalni vonulnak be az idős emberek, pont ellenkezőleg, élni: mindannyian egy élénk, vibráló közösség részévé válnak, apró gyerekekkel együtt foglalkozásokon vehetnek részt, vagy maguk is foglalkozhatnak a kicsikkel. Már 1991 óta funkcionál integrált intézményként a városban csak „Mount”-ként emlegetett öregek otthona. A média figyelme abból az apropóból akadt meg rajtuk, hogy 2017-ben dokumentumfilm jelenik meg az otthon életéről (Present Perfect címmel), amelynek előzetese már megtekinthető. Az itt élő 400 idős ember átlagéletkora 92 év, jórészt már törékeny, gyakran tolószékkel közlekedő, sok esetben állandó felügyeletet igénylő emberek.
A lehetőségek tárháza adott a két korcsoport integrációjának elősegítésére az intézmény falai között. Az otthon lakói a hét öt napján az óvoda 125 gyermekével vesznek részt különféle zenei, táncos, kézműves, történetmesélős, szendvicskészítős stb. programokon. Minden héten többször is elviszik a gyermekeket az idősek közé, ahol a csecsemőkorúak 20, a nagyobbacskák pedig 60 percet töltenek el az idősekkel.
Amellett, hogy vannak kötött programok, az intézmény lakói bármikor szívesen látott vendégek az óvoda termeiben, ahol megfigyelhetik a kicsiket. Baráti kapcsolatok szövődnek egymás között, beszélgetnek, játszanak együtt, a nagyszülő-dédszülő korúak versikéket, meséket tanítanak az ovisoknak. Ahogy megjelennek a gyerekek, hirtelen élettel telik meg a levegő, mosolyt varázsolnak az arcokra, felélénkülnek, izgalomba jönnek az intézménylakók.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »