„Vigyázat, kereszténységet tartalmazhat!” - több középkori művet is egyedi figyelmeztetéssel látott el a Notthingham Egyetem
Saját bevallásuk szerint sokszínű, különböző vallású hallgatói közösségüket akarják védeni
„Vigyázat, kereszténységet tartalmazhat!” - több középkori művet is egyedi figyelmeztetéssel látott el a Notthingham Egyetem

Illusztráció(Wikipedia/Canterbury Tales kézirat)

2024. 10. 17.
A Nottinghami Egyetem Könyvtára figyelmeztetések helyezett el olyan középkori írók művein, mint Chaucer, Gower és Hoccleve, amely a „keresztény hit kifejezéseire” figyelmezteti az olvasót. A figyelmeztetések felháborodást okoztak bizonyos keresztény körökben. 

Fizessen elő még az áremelés előtt a Hetekre és spóroljon velünk! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.

A középkori klasszikus, a Canterbury mesék egyike azoknak a műveknek, amelyeket az „erőszak” és a „mentális betegségek” mellett a keresztény témák miatt is figyelmeztetéssel, úgynevezett "trigger warninggal" láttak el.

A könyvben szereplő antiszemitizmusra vagy nemi erőszakra való egyértelmű utalások miatt viszont úgy tűnik nem látták fontosnak, hogy figyelmeztessék az olvasókat

Dr. Adrian Hilton, a Buckingham Egyetem tiszteletbeli kutatója a Premiernek Chistian hírportálnak elmondta: a keresztény témákat meglehetősen nehéz lenne eltávolítani az irodalomból.

„Az irgalom, a bűn, a megváltás és a megbocsátás témái áthatják drámáinkat. Egy-kettőre rájuk csapni trigger warningot egy kicsit furcsának tűnik”.

A Nottinghami Egyetem ragaszkodott ahhoz, hogy emellett nem akadályozzák meg a diákokat abban, hogy hozzáférjenek a szövegekhez. Reakciójukban kiemelték, hogy az egyetem a sokszínűség híve, és hallgatóit mindenféle vallású és nem vallású emberek alkotják, ezért tartották fontosnak a figyelmeztetést.

"Még azok a hallgatók is, akik gyakorló keresztények, idegennek és furcsának fogják találni a késő középkori világkép egyes aspektusait, amelyekkel Chaucernél vagy más szerzőknél találkoznak”.

Dr. Hilton azonban azzal érvel, hogy az ellentmondásokkal való találkozás „sokkoló hatása” az irodalmi elemzés része, és ennek megelőzése tompítja egy szöveg jelentőségét.

.

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!