A Párizsban megrendezett Eurosatory kiállításon először bemutatott M-RCV a minisztérium tájékoztatója szerint számos élvonalbeli technológiával el lett látva.
Ezek között szerepel egy páncéltörő rakétarendszer, valamint a drónok hordozására és más, nagyobb súlyú eszközök szállítására alkalmas kialakítás. De arra is gondja volt a mérnököknek, hogy kifinomult manőverezésre is alkalmassá tegyék a M-RCV-t.
A robotikai megoldásokat a BL Advanced Ground Support Systems csapata dolgozta ki, míg a harckocsin található, 30 milliméteres lövedékekkel ellátott géppuskatornyot a minisztérium Harckocsi- és APC Igazgatósága fejlesztett ki.
Ezeken felül pedig aktív védelmi rendszerrel is ellátták az új csodafegyvert, melyet az Elbit Systems fejlesztett, de egyéb más vállalatok is kivették részüket a futurisztikus harckocsi megalkotásának folyamatából.
Az izraeli szaktárca közleménye szerint az új fejlesztésű jármű képes drónok fogadására is, amennyiben felderítő küldetésekre kerülne sor, ugyanakkor az Elbit és a Foresight Autonomous által kifejlesztett passzív érzékelő hordozására is tökéletesen alkalmas.
„Az M-RCV rendkívül önálló megoldást jelent az előrenyomuló felderítések során, valamint a kontrollált letalitás (halált okozó képesség – a szerk.) vonatkozásában, mindenféle terepen” - áll a minisztérium közleményében.
Mint írják,
nappal és éjszaka is remekül működik valamennyi időjárási körülmény között, miközben a működése továbbra is hatékony és egyszerű marad, amihez csupán minimális kezelői beavatkozás szükséges.
A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a harci forgatókönyveknek megfelelő tesztelések várhatóan jövőre fognak elkezdődni, ugyanakkor egylőre még nem lehet tudni, mikor áll készen a jármű az éles bevetésekre.
(TimesOfIsrael/Hetek)