A szervezetnek eddig nem volt LMBTQ-stratégiája, most azonban „helyszíni partnereik” segítségével mozdítanák elő az LMBTQI+ befogadását és „emberi jogait”.
A USAID szerint azért volt szükség erre a stratégiára, mert
„a helyi vezetésű, LMBTQI+-t befogadó fejlődés erősíti a megélhetést, a gazdaságokat és a demokráciákat”.
A szervezet éves szinten dollármilliárdokat költ el külföldi országokban arra, hogy a céljainak megfelelő csoportokat támogassa.
A USAID az LMBTQ elleni diszkrimináció megszüntetése mellett a szexualitással összefüggő egészségügyi ellátást és a „reproduktív jogokat” (amely alatt többnyire az abortusz értik) is támogatná.
A dokumentumban található illusztrációk is azt sugallják, hogy az Egyesült Államok nem állna meg az országhatárainál, hanem külföldön is megvalósítaná a céljait.
Az egyik rajzon például egy fejkendős, tolószékben ülő nő látható egy irodában, aki mellett olyan transzparensek vannak, hogy „az LMBTQI+ jogok emberi jogok” és „ismerjék el jogilag a nemeket most”, de a falon a transzneműek zászlaja és egy szivárványos LMBTQ-feliratos kép is van.
A nővel szemben egy afrikai férfi ül tradicionális fejfedőben, a laptopján szintén LMBTQ-matricákkal. (Jelenleg elég életszerűtlen, hogy a képen látható, feltételezhetően muszlim férfi és nő az LMBTQ-ért harcoljon.)
Egy másik illusztráción a USAID az LMBT-jogokat összekapcsolta a demokráciával, hiszen egy valószínűsíthetően női ruhába öltözött férfialak mond beszédet arról, hogy „az erős demokráciák befogadók”.
A dokumentum hangsúlyozza annak a fontosságát, hogy a USAID helyi aktivistákkal és szervezetekkel együttműködve fejtse ki a hatását és hozza el a „kívánt” változást.
Példaként említik, hogy egy afrikai LMBT-csoport több részes sorozatot forgatott, amelyben azt mutatták be, hogyan élnek Szubszaharai Afrikában az LMBT-csoporthoz tartozók. A USAID szerint a hasonló kezdeményezésekkel „sokféle közönséget” el lehet érni és csökkenteni lehet „a stigmát és diszkriminációt”.
(Daily Wire / USAID / Hetek)