Most minden előfizetőnknek adunk! Fizessen elő a Hetek nyomtatott vagy online hetilapra a régi áron május 31-ig és spóroljon velünk. Részletek a hetilapban és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
„Megdöbbentően kevés szülő beszél gyermekének a bibliai világnézeten alapuló hitelvekről és életmódról” – jelentette ki George Barna a felméréssel kapcsolatban.
„Talán a legerőteljesebb világnézeti tanítás, amit a szülők adnak, a viselkedésükön keresztül történik, de tanulmányaink következetesen azt mutatják, hogy a szülők döntései általában nem tükrözik a bibliai elveket vagy a keresztény életszemléletet”
- tette hozzá.
Amint a tanulmány megjegyzi, a bibliai világnézet a Biblia „releváns és mérvadó útmutatásként” való megítéléséből fakad, ennek ellenére a kiskorúak szüleinek csak 40 százaléka gondolja úgy, hogy a Biblia megbízható és pontos, illetve közülük csak 45 százalék olvassa hetente legalább egyszer a könyvet.
Ehelyett a szinkretizmus – több és gyakran egymásnak ellentmondó hiedelemrendszer keveredése – dominálja a 9-12 évesek szüleinek mintegy 94 százalékának világnézetét, derül ki a kutatásból. Túlnyomó többségüket Y-generációsok teszik ki, az ő körükben becsülik a legkevesebbre a Bibliát.
A felmérésből kiderül továbbá, hogy a 9-12 éves gyermekek szüleinek mindössze 19 százaléka látogat Biblia-hívő gyülekezetet. Minél fiatalabb a szülő, annál kevésbé valószínű, hogy biblikus világnézettel rendelkezik. Az alacsonyabb bevételű háztartásokban élő szülők körül sokkal többen rendelkeznek biblikus világnézettel mint a magas bevétellel rendelkezők.
A 45 év fölötti, politikailag és teológiailag is konzervatív álláspontot képviselő szülőkre jellemző a leginkább a bibliai gondolkodásmód.
„A szülő elsődleges feladata, hogy felkészítse a gyermekét arra az életre, amelyet Isten az adott gyermeknek szánt”
– jelentette ki Barna, megjegyezve, hogy az ember világnézete többnyire a kamaszkor előtt formálódik ki.
„A nevelésben döntő fontosságú, hogy segítsük a gyermeket egy bibliai világkép kialakításában, ami egy olyan szűrő, amely arra készteti az embert, hogy a bibliai tanításokkal és alapelvekkel összhangban döntsön.”
„Úgy tűnik, a legtöbb szülő nincs tudatában – vagy egyáltalán nem zavarja – hogy ellentmondás van aközött, hogy „kereszténynek” nevezik magukat, és aközött, hogy úgy élnek, hogy megtagadják Jézus tanításait és a Biblia alapelveit."
Ennek ellenére Barna szerint van okunk reménykedni a bibliai kereszténység megújulásával kapcsolatban.
„A valóság az, hogy a kultúraváltó mozgalmak képesek átalakítani egy nemzetet a lakosság mindössze 2 százalékával is.”
(Decision Magazine/Hetek)