Az afrikai országban sokáig viszonylag békében éltek egymás mellett a muszlim és keresztény közösségek, ám ez főként 2015 óta radikálisan megváltozott. Az országban jelenleg is polgárháború dúl, a kormány csak a területek mintegy fele fölött képes kontrollt gyakorolni - Burkina Faso másik felét különböző milíciák és terrorszervezetek uralják. Ez viszont a veszélyeztetett térségben élők, főként Jézus követői számára halálos veszélyt jelent.
Az Open Doors keresztényüldözéssel foglalkozó nemzetközi szervezet éves listáján az ország a 20. helyen szerepel - azaz a huszadik legrosszabb helyzetben a világon a burkina fasói keresztények vannak, már ami a vallásuk szabad gyakorlását illeti. Helybéliek arról számoltak be, hogy több száz templomot és gyülekezetet kellett bezárni a dzsihadisták támadásai miatt, nem ritkán el is rabolnak hívőket, pásztorokat, szolgálókat egy-egy városból. A keresztény nőket van, hogy megerőszakolják, vagy arra kényszerítik, hogy muszlimokhoz menjenek feleségül, bántalmazzák és esetenként agyon is verik az iszlamisták.
Friss hír az országból, hogy február elsején motoros fegyveresek behatoltak Lamdamol tepülésre, ahol találomra elkezdtek kivégezni civileket, köztük keresztényeket. Az egyik áldozat, Robert Milogo, aki kifejezetten azért utazott a veszélyeztetett területre, hogy segítsen az ott élő szenvedőkön. A támadást az előzte meg, hogy a dzsihadisták egy ultimátumot küldtek a helyi közösségnek, hogy hagyják el azonnal az országrészt. Január utolsó hetében szintén történt egy hasonló terrotámadás: akkor mintegy 10 keresztényt végeztek ki a piacon Silgdji falujában.
Mindezek ellenére a keresztény gyülekezetek nem adják fel, hogy hirdessék az evangéliumot és Jézus Krisztus üzenetét az embereknek. A világ minden tájáról érkeznek adományok és támogatások a helyi szolgálóknak és közösségeknek, akiknek a legnagyobb támogatás persze természetesen az elmondott imák, amelyekben Isten természetfeletti védelmét kérik a burkina fasói hívőkre.