Ahogy arról korábban beszámoltunk, Musk emberi koponyába pénzérménél valamivel nagyobb méretű implantátumot tervezett, azért, hogy az embereknek segítsen "nem lemaradni a gépekkel szemben", tavaly szeptemberben egy Gertrude nevű disznón demonstrálta, a közelmúltban pedig megtanított vele egy majmot videójátékokat játszani.
Az eszközből extravékony vezetékek vezetnének egyenesen az agyba, és a Neuralink startup többek között ezzel a chippel segítené az idegi rendellenességek kezelését.
Az agy közvetlenül gépekhez csatolása nem újkeletű dolog. Orvosok agyhoz kapcsolt elektróda implantátumokkal gyógyítanak olyan betegségeket, mint a Parkinson-kór, az epilepszia vagy a krónikus fájdalom. Bizonyos kísérletek során beültetett szenzoroknak köszönhetően lebénult emberek számítógépeket sőt robotvégtagokat is képesek voltak iránytani. 2016-ban még olyan esetről is beszámoltak, hogy egy férfi egy hasonló implantátumnak köszönhetően részben újra képes volt mozgatni lebénult kezét.
Neuralink is working super hard to ensure implant safety & is in close communication with the FDA. If things go well, we might be able to do initial human trials later this year.
— Elon Musk (@elonmusk) February 1, 2021
Musk februárban egy Twitter-üzenetében, melyet most szúrt ki a sajtó, utalást tett arra, hogy hamarosan, még idén elindulhat a majmok után az emberek való tesztelés is.
"A Neuralink rendkívül keményen dolgozik azon, hogy biztosítsa hogy az implantátum biztonságos legyen. Ennek érdekében szoros kommunikációban áll az amerikai Élelmiszer‑ és Gyógyszerfelügyelettel (FDA). Ha minden jól megy a kezdeti emberi tesztelés még idén elindulhat."
A milliárdos korábban 2020-ra ígérte ugyanezt.
(IBTimes/Hetek)