Az amerikai vallásszabadsági törvény értelmében tilos az államnak beavatkoznia az egyén szabad vallásgyakorlásába. A Sátánista Templom éppen ezért ilyen vallásgyakorlatnak minősítené az abortuszt is – tájékoztatta a közvéleményt a vallási közösség. Szerintük az első trimeszterben végzett magzatgyilkosságoktól nem lehet eltiltani a tagjaikat.
Érdekes módon éppen egy olyan 2014-es ügyre hivatkoznak, amiben még a Legfelsőbb Bíróság döntött úgy, hogy a Hobby Lobby nevű üzletnek éppen a lelkiismereti és vallásszabadságra hivatkozva nem kötelessége állni az alkalmazottainak az abortuszát, annak ellenére, hogy az egészségügyi törvények erre amúgy köteleznék. Azt állítják, ugyanezen döntés viszont védi azokat, akik hasonlóan vallási okokból viszont a korlátozások alól mentesülnének.
Sok államban, mint például Utah, is erőteljesen korlátozzák az abortuszt. Gary Herbert utahi kormányzó például egy olyan törvényt írt alá az idén, amely csak a vérfertőzés és az édesanya életének veszélyeztetése esetének engedélyezi az abortálást. Az Amerikai Legfelsőbb Bírósághoz került az ügy, a jelenlegi rendszerben a korlátozásokról a szövetségi államok szabadon dönthetnek.
Az amerikai sátánisták ünnepnapként tartják számon és ünneplik január 22-ét, azaz a Roe v. Wade per ítélethozatalának napját. 1973-ban ezen a napon született döntés az abortusz legalizálásáról.
A Sátánista Templom az állami szabályozásokat felülírva minősíti az abortuszt vallási rituálénak. „Egy keresztény sem tolerálna olyan törvényt, ami kötelező várakozást írna elő, mielőtt részt vehetne egy misén. Egy keresztény sem fogadná el, hogy törvény kötelezze állami tanácsadásra, mielőtt megkeresztelkedne. A mi tagjaink is jogosultak a vallásgyakorlás szabadságára, amibe beletartoznak a rituáléink is” – nyilatkozta a sátánisták illetékes szóvivője.
A vallási közösség székhelye amúgy a Massachusetts-i Salem városában van. Szerintük az abortusz rituáléja egy „spirituális megtapasztalás, ami a belső magabiztosságot és önértékelést mozdítja elő.” A közösség, saját bevallásuk szerint jelenleg 300 ezer tagot számlál.
Kérdés, hogy azokban az államokban, ahol különböző módokon korlátozzák az abortuszt, vajon hány olyan ember lenne, aki magát sátánistának vallva igényelné a törvények alóli mentességet és végezne megfogant gyermekével.
Biblia-tanítók szerint a mai értelemben vett abortusz valóban megfeleltethető spirituális rituálénak bizonyos szempontból, hiszen a Szentírás is ír a magzatok idegen isteneknek történő feláldozásáról. A Mózes 3. könyvében például az Úr Mózesnek beszél arról, hogy az Izraelben tartózkodó jövevényeknek tilos követniük azt a szertartást, amely során a magzatot egy Molok nevű istennek áldoznak fel. A kanaánita vallás istenéről a rabbinikus iratok azt írják, hogy a rituálé úgy zajlott, hogy a sárgarézből készült üreges szobrot felizzították tűzzel, majd a kinyújtott kezébe a papok belehelyezték az apától átvett csecsemőt. Mindezt hangos dobolás kísérte, hogy a gyermek kiáltását az apa ne hallja meg.
(CBN)