A közös kutatásból kiderül, hogy az Egyesült Államokba menekülő (jobban mondva: menekülni próbáló) keresztények száma mostanra mintegy 70 százalékkal csökkent a 2016-os évhez képest.
Hat év alatt 32 248 főről 9 538-ra csökkent számuk.
Jóllehet mindeközben világszerte minden hetedik keresztényt „nagyfokú üldöztetés és megkülönböztetés” ér, és a kereszténység továbbra is legüldözöttebb vallás a világon.
A Premier Christian cikke szerint a keresztény menekültek helyzetét nagyban nehezíti, hogy olyan szabályozás lépett érvénybe az USA-ban, amely szűkíti a menekült státuszra való jogosultságot, illetve az ahhoz való hozzájutást.
Az egyik ilyen szabály, amely a keresztényeket - de más menekülteket is sújt -, hogy a mexikói határ mentén lévő belépési pontoknál menedéket kérő személyek kisebb eséllyel jutnak be az országba. A másik rendelkezés, hogy lényegesen alacsonyabb számban van lehetőség menedékkérelmet benyújtani, mint ahány menekült a határoknál várakozik.
A jelentés ugyanakkor kiemeli, hogy a tavalyi „alacsony” adat jelentős emelkedés a 2020-as mélyponthoz képest, amikor 5390 keresztény menekültet regisztráltak. Utóbbiban valószínűleg nem kismértékben játszott közre a globális koronavírus-járvány és az azt követő lezárások.
(Premier Christian / Hetek)