Kimutatás: a legtöbb keresztényellenes bűncselekményt Franciaországban követték el tavaly Európában
Őt követte az Egyesült Királyság és Németország
Kimutatás: a legtöbb keresztényellenes bűncselekményt Franciaországban követték el tavaly Európában

Forrás: Shutterstock/PuzzlePix

2024. 11. 18.
Egy friss kimutatás szerint tavaly 35 európai országban összesen 2444 keresztényellenes gyűlöletbűncselekményt követtek el, amelyeknek legnagyobb részét a rongálásos esetek tették ki. A legtöbb bűncselekmény Franciaországban volt, ahol 2023-ban közel ezer esetet regisztráltak.

Az Egyesült Királyságban volt a második legtöbb incidens 2023-ban - több mint 700 -, a harmadik helyen Németország végzett, ahol a 2022-es 135 esetről tavaly 277-re emelkedett a keresztényellenes bűncselekmények száma, vagyis több mint a kéteszesére nőtt.

A fenti 2444-es összesített számadatból

  • 62 százalékot tett ki a templomok elleni vandalizmus,
  • ezt követte a keresztény helyek meggyalázása (24 százalék),
  • a gyújtogatás (10 százalék),
  • a fenyegetés (8 százalék)
  • és a fizikai erőszak (7 százalék).

Az európai keresztényekkel szembeni intolerancia és diszkrimináció megfigyelőközpontjának (OIDAC) anyaga a több ezer eset közül kiemelte azt a spanyolországi késes támadást, amelyben egy pap életét vesztette, valamint a lengyelországi Corpus Christi körmenetet ért autós merényletet, továbbá az Egyesült Királyságban annak a keresztény hitre áttért muszlimnak a tragikus esetét, akit megtérése nyomán megpróbáltak meggyilkolni.

A jelentés a keresztények munkahelyi és közéleti diszkriminációjának veszélyére hívja fel a figyelmet az egyes európai országokban, és következtetése szerint ez lehet az egyik oka annak, hogy az európai keresztények egyre növekvő  számban gyakorolnak öncenzúráját.

Az összeállításban hivatkoznak a Voice for Justice UK 2024-es tanulmányára is, amely szerint az Egyesült Királyságban a 35 év alatti keresztényeknek csak egyharmada (36 százalék) érzi úgy, hogy szabadon kifejtheti keresztény nézeteit az egyes társadalmi kérdésekben a munkahelyén. Az OIDAC szerint „különösen megdöbbentő”, hogy az Egyesült Királyságban vádat emeltek Adam Smith-Connor és Isabel Vaughan-Spruce életpárti, illetve abortuszellenes keresztény aktivisták ellen, amiért magukban imádkoztak egy-egy abortuszklinika közelében.

Az eredményeket Anja Hoffmann, az OIDAC Europe ügyvezető igazgatója így kommentálta: „Különösen a hagyományos vallási meggyőződéshez ragaszkodó keresztények szembesülnek növekvő diszkriminációval és ellenségeskedéssel, amely a (gyakorlatban) a munkahelyi zaklatás(ok)tól (egészen) az állás elvesztéséig terjedt.

„Nagyon aggasztó, hogy a személyes vallási meggyőződés békés kinyilvánítása, például a házassággal és a családdal kapcsolatos kérdésekben, a közéleti karrier végét vagy akár az állás elvesztését is maga után vonhatja, illetve akár egy bírósági eljárás megindítását is”

– mondta.

(Christian Today)
 

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!