A DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24 hiteltermék 27,8 milliárd forintos keretösszegéből a Budapesten megvalósuló projektekre 4,1 milliárd forint, míg a Budapesten kívüli fejlesztésekre 23,7 milliárd forint összértékű finanszírozás érhető el – tehát az ország teljes területéről várják a pályázatokat. Az egyes projektekre 3 és 20 millió forint közötti finanszírozás igényelhető, ennek megfelelően az „A” termék tökéletesen illeszkedik a kisebb vállalkozások igényeihez.
A hitelkonstrukciót a vállalkozások elsősorban olyan alapszintű, közepesen fejlett vagy fejlett szoftverek és felhőalapú szolgáltatások bevezetésére fordíthatják, mint a hatékonyabb vállalatirányítási és erőforrástervezési (ERP) megoldások, illetve az ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) rendszerek (a vállalkozás minden ügyfelét egyetlen központi felületen láthatja és kezelheti), táv- és csoportmunka-támogató megoldások vagy a mesterséges intelligencián alapuló technológiák.
Az igényelt összeg fele akár vissza nem térítendő támogatássá is válhat a nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező vállalkozásoknál.
A DIMOP PLUSZ 1.2.3/B-24 hiteltermék keretösszege 6,95 milliárd forint, ebből 1 milliárd forint a főváros területén megvalósuló projektek, 5,92 milliárd forint pedig a Budapesten kívüli projektek megvalósítására fordítható. Az egyes fejlesztésekre 20 és 200 millió forint közötti kölcsönösszeg igényelhető, ezért ez a konstrukció inkább a nagyobb projektet tervező vállalkozások számára lehet megfelelő.
Az utóbbi hitellehetőség a magasabb szintű digitalizációs törekvéseket finanszírozza, többek között a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások, a mesterséges intelligencián alapuló technológiák és szolgáltatások, a nagy adathalmazok elemzését szolgáló megoldások, illetve az Ipar 4.0-hoz és a vállalati Internet Of Things-hez kapcsolódó megoldások bevezetésének elősegítésével.
A szoftverek és üzleti felhőszolgáltatások beszerzése elsősorban a vallakozzdigitalisan.mkik.hu weboldalon, a DKF Kft. és az MKIK által biztosított minősített szállítói listáról lehetséges. A vállalkozások digitális fejlettségének meghatározása a KKV digital weboldalon elérhető bemeneti mérés eredménye alapján történik.
A kölcsönkérelmek az MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank, valamint az OTP Bank összesen 175 kijelölt bankfiókjában nyújthatók be országszerte. A programok részletes feltételeiről és kondícióiról a www.mfb.hu oldalon, illetve az MFB Pont Plusz fiókokban kaphatnak további tájékoztatást az érdeklődők.
(X)
Együttműködő partner: Magyar Fejlesztési Bank