Egy 3000 éves ősi paradigma: Jeremy Gimpel az izraeli választásról és a Bibliáról
Két nemzet áll egymással háborúban Izraelben
Egy 3000 éves ősi paradigma: Jeremy Gimpel az izraeli választásról és a Bibliáról

Forrás: Youtube/Hetek

2022. 11. 07.
Irányt váltott Izrael a múlt héten tartott parlamenti választás. Vajon értelmezhető-e a Biblia tükrében ennek a politikai választásnak az eredménye? Egy népszerű izraeli rádiós-műsorvezető, zenész, Jeremy Gimpel szerint igen.

A Jeremy Gimpellel készített interjú teljes terjedelmében pénteken megjelenő lapszámunkban lesz olvasható.

„A szavazásnak vége. Szeretném megosztani a véleményem azok számára, akik szeretik Izraelt, meg akarják érteni a politikát és azt, hogy mi történik, és akiknek a szeretete Izrael történelmének és a Biblia szeretetből fakad. Meg tudjuk-e érteni a Biblia tükrében a szavazást? Azt gondolom, igen! Mi történt egykor?” – vezeti fel az üzenetét.

„Ahogy Izrael nemzetté vált és királyság lett, Salamon templomot épített. Amint létrejött a királyság, szinte rögtön ketté is szakadt. Az északi törzsekből állt Izrael és a déliekből, melynek neve Júdea. Ezek egymással csatáztak politikai, érzelmi és néha még katonai eszközökkel is. Mire tanítanak minket ezek a történetek? Nem csak történelem, hanem szellemi paradigmát is jelentenek, hogy megértsük Izraelt a modern korban, és lássuk, hogy két erő van jelen.

Két nemzet áll egymással háborúban. Hívjuk az északi törzset izraelieknek, a déli, júdeai törzset pedig zsidóknak.”

Mint fogalmazott, amikor Simon Peres elveszítette sok évvel ezelőtt a választást Benjamin Netanjahu ellen, egy rendkívüli, inspirált pillanatban azt mondta: „Izrael vesztett és a zsidók nyertek.” Szerintem igaza volt! A két királyság háborúja volt ez Gimpel szerint.

„Júdea mindig tradicionálisabb királyság volt és igazabb is.” Sokszor rossz királyuk volt, de legtöbbször kitartottak az erkölcsi és szellemi értékek mellett, miközben az északi törzsek vezetése gyakran világi és lázadó volt, mely felvette a környező kultúrákat és megpróbálta Izraelt olyanná tenni, mint minden más ország.

„Most itt vagyunk 3000 évvel később és Izraelben két nemzet van jelen, amely próbálja eldönteni, milyen legyen ez az ország.”

Szerinte vannak egyrészt az izraeliek - nem jó szerinte jobb és baloldalnak hívni őket. „Hívjuk inkább a bal oldalt Izraelnek, az északi részének, akik másokhoz hasonló nemzetet szeretnének."

A másik oldalon ott vannak a zsidók Izraelen belül.

A zsidók most választottak. Azt választották, hogy zsidó nemzetet szeretnének.

Olyan Izraelt, amely szereti Izrael földjét - fogalmazott. „Azt látjuk, hogy ez a 3000 éves konfliktus, nem mondom, hogy megoldódott, de a mérleg határozottan megbillent és a Júdeaiak átvették a vezetést és végül jó irányt veszünk.”

"Mindenki tudja, honnan érkezik a Bibliában a megváltás: Júdeából, nem pedig Izraelből. Tehát, ha a júdeaiak egyre erősebbé válnak, akkor Izrael is erősebbé válik, miközben a világ nem lesz erősebb, biztonságosabb és jobb. Szóval hála Istennek és hála Izraelnek, hogy a mai nap egy nagyszerű nap a Bibliát szeretők számára."

(Hetek)

A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!