Biden miatt mégsem kap szobrot Billy Graham a Capitoliumban
Az amerikai elnök ugyanis a napokban törölte Trump korábbi "Amerikai Hősök Nemzeti Kertje" projektjét
Biden miatt mégsem kap szobrot Billy Graham a Capitoliumban

Forrás: Shutterstock/PuzzlePix

2021. 06. 15.
Joe Biden amerikai elnök minden magyarázat nélkül törölte Donald Trump volt elnök több tucat történelmi személy előtt tisztelgő "Amerikai hősök nemzeti kertje" projektjét, melyben többek között a legendás keresztény evangélista és a világ számos vezetőjének volt tanácsadója, Billy Graham szobra is helyet kapott volna. 

Trump 2020 júliusában rendelte el a kert kialakítását, melyet 2021 januárjában meg is erősített. Biden elnök azonban a múlt hónapban elnöki rendelettel a volt elnök számos döntését visszavonta, beleértve a hősök kertjére vonatkozó határozatot, indoklás nélkül.

Az eredeti koncepció az eltörlés kultúrájára hívatott választ adni, mely Trump szavaival igyekezett amerika hőseit, értékeit és életmódját eltörölni. 

A parkban olyan nevek kaptak volna helyet, mint Billy Graham, John Adams, Susan B. Anthony, Aretha Franklin, Clara Barton, Frederick Douglass, Amelia Earhart, Martin Luther King, Jr., Jackie Robinson, Harriet Tubman, Henry Clay and Davy Crockett. Ez azonban úgy tűnik, nem tetszett Biden elnöknek. 

"Mindegyik személyt úgy választottuk ki, hogy megtestesítse a merészség és a dac amerikai szellemiségét, a kiválóságot és a kalandot, a bátorságot és a bizalmat, a hűséget és a szeretetet"

- írta Trump elnöki rendeletében.

"Példájuk puszta erejével megdöbbentve a világot, mindegyikük nélkülözhetetlenül hozzájárult Amerika nemes történelméhez, amelynek legjobb fejezetei még hátra vannak."

William Franklin "Billy" Graham az észak-karolinai Charlotte-ban született 1918. november 7-én. Korának legbefolyásosabb prédikátorának tartották. Graham személyesen ismert 11 amerikai elnököt, Trumantől kezdve egészen George W. Bushig. Közülük tíznek barátja és hétnek közeli bizalmasa volt. Különösen közeli kapcsolatban volt Dwight David Eisenhowerrel, Lyndon Johnsonnal (akit Graham legközelebbi barátjának tartottak), Richard Nixonnal, Ronald Reagennel és a Bush családdal is. 1955-ben meghívta Martin Luther Kinget, hogy együtt hirdessék az evangéliumot New Yorkban, és le is tette érte az óvadékot, amikor az 1960-as években letartóztatták.

Graham munkatársai szerint több mint 3,2 millió ember válaszolt a hívásra Billy Graham evangelizációin, hogy elfogadják Jézus Krisztust mint személyes megváltójukat. 2008-tól haláláig Graham hallgatósága 2,2 milliárdra becsülhető, beleértve a rádiós és televíziós közvetítéseket is.

Graham már többször is felkerült a Gallup listájára, amelyen a leginkább csodált férfiak és nők szerepelnek. 1955 óta 55 alkalommal volt a listán, többször, mint bárki a világon.

Nagy szerepe volt abban is, hogy Jimmy Carter aláírta a Szent Korona visszaadásáról szóló rendeletet.

1983-ban Ronald Reagan elnök a civileknek adható legmagasabb kitüntetést, a Szabadság Érmet adományozta az evangélistának. 1992-ben Parkinson-kórt diagnosztizáltak nála.100. születésnapját már nem érhette meg, 2018. február 21-én hunyt el otthonában.

(Christian Headlines/Hetek)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!