Néhány nappal azután, hogy Jacques Chirac mellett részt vett a július 14-i champs-élysées-i felvonuláson, II. Hasszán király meghalt, ezzel a trón 36 éves fiára, VI. Mohamedre szállt. 1999-et írtunk.
VI. Mohamed hat miniszterelnököt és kormányfőt „szolgált ki” a teljes politikai spektrumon, a baloldaltól a liberálisokon át az iszlamistákig. Mivel mindig sikeresen törekedett az egyensúlyra, az uralkodó 2011-ben bukás nélkül úrrá tudott lenni az arab tavaszon is. Egy példátlan alkotmányos reformot vezetett be, amely biztosítja a hatalom széles körű újraelosztását a palota és a végrehajtó hatalom között. Marokkó az egyetlen ország az arab világban, ahol az iszlamistákat (tíz évi regnálás után, 2021-ben) szavazással – és nem fegyverekkel – mozdították el a hatalomból.
VI. Mohamed igen korán jelentős reformokat hajtott végre, olykor saját támogatói ellenében. 2004-ben átdolgozta a Moudawana néven ismert törvényt. Ez a reform jelentős fordulópontot jelentett a nők jogaiban; megemelte a házasságkötés korhatárát, megkönnyítette a válást, és javította a nők jogait a gyermekfelügyeleti és öröklési ügyekben. A nemek közötti egyenlőség reformjainak új generációját dolgozták ki a király vezetésével.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »