Reménységgel töltheti el Mileit, hogy Ecuadorban hozzá hasonló politikán kívül álló jelöltet választottak elnökké Daniel Noboa személyében. Ugyanúgy, ahogy Milei, Noboa is egy régóta fennálló politikai elittel találta szemben magát, s mint az antiestablishment nézőpont megtestesítője győzedelmeskedett, egy nagyon kaotikus politikai környezetben a változást képviselve.
Attól függően egyébként, hogy hol tájékozódunk, hallhatjuk egyszerre a kudarc és a siker leírását is Javier Milei eredményét tekintve, de fontos megjegyezni, hogy az előrejelzések nem véletlen csak azok, valamint mindössze csupán az első fordulóról van szó. Gyakran említik Mileit mint szélsőjobboldali populistát, azonban nem ő az első az argentin történelemben, aki a populizmus eszközeivel operál. Sőt, a politikai elitet, melynek ellenében megjelent, is hasonló gyökerekből eredeztetik.
Megjelent a Hetek Képbehozó magazinja, Keresztünk – Nyugaton a helyzet változó címmel. Benne európai gyülekezetvezetők, meghurcolt keresztények, ismert bibliatanítók világítanak rá arra, hogyan változott meg a hívők megítélése nyugaton. A kiadvány 4990 Ft helyett 3490 Ft a hetek.hu/konyvek oldalon.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »