Wow. Itt van végre valaki, aki kimondja, hogy férfinak lenni nehéz, de attól még be kell vállalni. Andrew Tate kick-box-bajnokból lett TikTok-sztár fiatalok tömegeit tudja megszólítani azzal, hogy a maszkulinitásról mint pozitívumról és nem mint valami betegségről beszél. Üzenete sokakban rezonál, ugyanakkor a nőgyűlöletre felépített világ – a hedonizmus, materializmus, a felvágós luxus, a korlátlan szex –, amit a kultúra által sulykolt ideál helyett felmutat, nem igazán jobb alternatíva.
Már a nőket tárgyiasító, sőt megalázó szövegektől is beriaszthatna a vészcsengő a fejekben, de attól mindenképp, hogy egyre valószínűbb: Tate emberkereskedelem és nemi erőszak miatti közelmúltbeli letartóztatása nem a hatalom („a Mátrix”) bosszúhadjárata ellene, amiért szókimondóan leleplezi annak szándékait.
Andrew Tate felemelkedése annak a tünete, hogy a fiúk ma olyan kultúrában nőnek fel, amely ellenséges a férfiassággal szemben, és a legtöbbjüknek anélkül kell ezen az aknamezőn átjutni, hogy valódi minták lennének előtte – nagyon sok családból hiányzik az apa, vagy legalábbis a valódi szerepét betöltő apa. Nincs, aki megtanítsa nekik, hogyan kell férfinak lenni, hogyan használják az energiájukat építő módon.