Kiss ügye április 5-e óta vezette a hírlistákat, miután a Privátkopó és a Fullánk nevű portálok dokumentumokkal alátámasztva megírták, hogy Kiss és társai 1961-ben megerőszakoltak egy fiatal lányt a Margitszigeti Sportuszoda egyik szolgálati lakásában.
Kiss László először azt nyilatkozta, megbűnhődött az 55 évvel ezelőtti bűntettéért, néhány nappal később viszont már azt állította, hogy nem követte el a cselekményt, hanem koncepciós per áldozata lett. Ugyanakkor az is kiderült, hogy bár 1961-ben három év börtönre ítélték, 20 hónap után kegyelmet kapott és szabadult, sőt, 1963-ban már ismét versenyezhetett. Ez a tény cáfolta a koncepciós per verziót. És az is, hogy Kiss ilyen múlttal 1964-től úszóedző lehetett.
A Gyárfás Tamás vezette Magyar Úszószövetség kiállt Kiss mellett: a Gyárfás által összehívott „edzői értekezlet” 19 résztvevője aláírta a kapitány melletti nyilatkozatot. Ugyanakkor figyelemre méltó volt, hogy Cseh László, Kiss egyik olimpiai bajnok tanítványa jelezte, ő nem írt alá semmit, és a másik világsztár, Egerszegi Krisztina sem szólt egy szót sem egykori edzője mellett.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »