A Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg – melynek katonai szárnyát a gyanú szerint Budaházy irányította – 2007 decemberében hallatott magáról első ízben, amikor magára vállalta Csintalan Sándor brutális megverését. „Tény: vascsővel vertük meg. Azért nem kapott többet, mert ez csak figyelmeztetés volt, nem akartuk megölni, könyörgött az életéért kétségbeesve” – írta közleményében a szervezet, melynek kemény magját körülbelül harminc fő alkotja. A szervezet által elismert másik akciósorozat során öt szocialista politikus házára dobtak Molotov-koktélt.
Balhé balhé hátán
Budaházy György az Erzsébet híd 2002-es elfoglalása óta – a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalmat (HVIM) megálmodó Toroczkai Lászlóval együtt – szinte minden botrányba, illetve utcai harcba fullasztott nemzeti ünnepen, demonstráción feltűnt. Gyakran ő indította el a tömeget egy adott rendezvényről a cél felé: ez történt például 2008. március 15-én, amikor a Szabadság téri neonáci tüntetés résztvevői élén indult el a Művészetek Palotája felé „meglátogatni” az ott ünneplő Gyurcsány Ferencet; vagy október 23-án, amikor a Teve utcai tüntetés „Mocskos zsidók!”-at kiabáló résztvevőit vezette keresztül Lipótvároson a Nyugati térhez.
A Jobbik vezetőinek nyilatkozatai alapján meglehetősen ellentmondásosnak látszik a párt és a Magyarok Nyilai kapcsolata, ám elképzelhető, hogy a jobbikosok kettős kommunikációval akarják egyidejűleg megszólítani az ultraradikálisokat és a „szalonradikálisokat”. Mert miközben Vona Gábor Jobbik-elnök a napokban élő tévéadásban jelentette ki, hogy pártja nem gyűjt kopogtatócédulát Budaházy György számára, Morvai Krisztina, a párt EP-képviselője a hétvégén személyesen kérleli majd a járókelőket Budaházy támogatására, a Jobbik igazságügyminiszter-jelöltje, Gaudi-Nagy Tamás pedig Budaházy védőügyvédje.