Jelzáloghitel terén hasonló a két bank kínálata. Mindkét társaság átmeneti pénzzavarral küszködőknek ajánlja a hitelt, mivel gyors az elbírálás, s a bank nem vizsgálja a felhasználási célt. Az ingatlanfedezet miatt a BB-nél nem probléma, ha a saját tőke nem éri el a szükséges szintet, a K&H esetében pedig ez egyáltalán nem kell. A hitel tartama maximum 5 év, a K&H-nál 6 hónap türelmi idővel. A Budapest Banknál igényelhető hitel összege 1 és 30 millió forint között van, míg a K&H-nál egyéni elbírálástól függ. Fedezetként főleg magántulajdonban álló ingatlanokat fogadnak el, de a Budapest Banknál lehetőség van a megvásárolandó ingatlan felajánlására is, sőt a Hitelgarancia Rt. 80 százalékig készfizető kezességet vállal.
A vállalkozást most kezdő vagy átvevő ügyfelek részére a K&H egy akár 250 ezer forintos kedvező kamatozású hitelt is kidolgozott Start hitel néven. Az igénylőknek a kölcsön felvételéhez elég a teljes beruházási költségnek 30 százalékával rendelkeznie. 20 százalék erejéig saját erőként figyelembe vehető a projekttel összefüggő, számlával igazolt tárgyévi ráfordítás, vissza nem térítendő állami juttatás, vagy egyéb vagyoni hozzájárulás. Igény szerint, a K&H jóváhagyásával a futamidő maximum 15 év ingatlan, 10 év gépek, berendezések beszerzése esetén és 8 év forgóeszköz vásárlásakor. A Budapest Bank a vállalkozásukat most beindítók számára a jelzáloghitelen túl a Lombard hitelt ajánlja. Ennek a 30 naptól 1 évig terjedő időtartamra felvehető kölcsönnek az összege 500 ezer és 50 millió forint között mozog. Biztosítékul csak a bank által elfogadhatónak tartott értékpapírok szolgálhatnak.
Aki ingatlant vagy autót szeretne cége számára beszerezni, a Budapest Bank a fent már ismertetett jelzálog-konstrukcióját ajánlja, valamint a Budapesti Autófinanszírozási Rt. bevonásával végbevitt hitel- vagy lízingügyletet. A Kereskedelmi és Hitelbank Rt. pedig Beruházási kölcsönét javasolja ezekben az esetekben (autónál itt is nyitva áll a lízing lehetősége). A konstrukció lényege, hogy már 20 százalék saját erővel is igényelhető (áfa nem finanszírozható) akár 5 éves futamidőre is, 6 hónapos türelmi idővel. A törlesztés előre meghatározott ütemben, a hitel felhasználása pedig a forrásszükségletnek megfelelően történik. Áruvásárlásra pedig a K&H Forgóeszköz hitelét lehet felvenni. Ennek lényege, hogy a hitel a vállalkozó átmeneti (éven belüli lejárat), vagy a tartósan lekötött (éven túli lejárat) forgóeszköz hiányának pótlását, a likviditás kiegyensúlyozását finanszírozza. Ugyanilyen célra a Budapest Bank a Budapest Kisvállalkozói Folyószámlahitelt dolgozta ki. Ezt a kölcsönt egy évre lehet felvenni, de a szerződés meghosszabbítható. A minimális összeg 500 ezer forint, a maximum 20 millió forint. A hitelösszeg tényleges mértékét a vállalkozás üzleti tevékenysége és havi átlagos bankszámlaforgalmának nagysága határozza meg. A törlesztés folyószámlára érkező jóváírásokból automatikusan, de legkésőbb a futamidő utolsó napján esedékes, ám a kamatokat havonta kell fizetni. A fedezetet a vállalkozás bankszámlaforgalma, a hitelfedezeti biztosítás (amit az ügyfél hozzájárulásával kötnek), valamint a vállalkozó saját készfizető kezessége adja. A bank kezelési költségként az igénybevett öszszeg után havi 0,3784 százalékot számol fel, valamint rendelkezésre tartási jutalékként évi 3 százalékot a hitelkeret ki nem használt része után.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »