A Jerusalem Post tudósítása szerint egy ciszjordániai település temetőjében húsz ember vett részt azon a szertartáson, amelyen az úgynevezett púlszá dinúrá átokszöveget (lásd keretes írásunkat) olvasták rá Ariel Saronra. Az egyik szervező, Michael Ben-Horin az izraeli lapnak elmondta: azért idézték meg a "pusztítás angyalait" a miniszterelnök ellen, mert a testőrök sorfala mögött "csak ők tudják megölni Saront". A résztvevők azt remélik, hogy ez 30 napon belül megtörténik, ellenkező esetben ők maguk válnának áldozataivá az átoknak. A csoporthoz tartozik az a rabbi is, aki 1995-ben ugyanezt az átkot mondta ki Jichák Rabin akkori kormányfőre is, akit nem sokkal később egy szélsőjobboldali zsidó fiatal meggyilkolt. Amikor Joszef Dajan rabbi azzal fenyegetőzött, hogy Rabin utódját, Simon Pereszt is kiátkozza, a rendőrség már fellépett az uszítás ellen, és a rabbit letartóztatta.
Saron fő bűne a szélsőséges csoportok szemében az, hogy elrendelte a gázai zsidó települések kiürítését. Nemcsak a kormányfő lett az átkozók célpontja, hanem minden olyan katona és rendőr, aki részt vesz a kiürítésben. Mose Zuriel rabbi például a Haarec cím? lapban azt állította, hogy ne csodálkozzon senki, ha "halálos daganatok támadják meg a katonákat, vagy végzetes közlekedési baleset éri őket", mert "mindenki tudni fogja, miért történt a baj". Zuriel rabbi szerint ő nem kívánja senkinek a tragédiáját, szavait figyelmeztetésnek szánta, még mielőtt a kivonulás megkezdődne.
Vuduk nyomdokain
A púlszá dinúrá ("tűz ostora") nem bibliai eredetű, hanem kabbalista szertartás, amelyet általában éjszaka, temetőben tartanak meg. A kifejezés először a Talmudban szerepel, ahol hatvan tüzes ostorral büntettek egy angyalt. A misztikus átokformula a Zóhárban, az egyik klasszikus kabbalista munkában is olvasható.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »