A CitizenGO arra hívja fel a szülők és oktatási intézmények figyelmét, hogy többek között Budapesten, Pécsett és Szegeden is tartanak olyan helyi képzéseket pedagógusoknak, amelyben lényegében az LMBTQ-ideológia gondolatiságába vezetik be a tanárokat.
Az oktatás egyik eleme a Labrisz Leszbikus Egyesület által kiadott 2018-as iskolai anyaga, amely a Soros György által alapított és finanszírozott Nyílt Társadalom Alapítványok támogatásával valósult meg.
A „Még mindig tabu? LMBT személyek az iskolában” című nevelési és oktatási segédanyag célja kifejezetten a fiatalok, tanárok és nevelők LMBTQ-ideológiával történő megismertetése. A kiadvány bevezetőjéből kiderül, hogy a Labrisz programja évente ezer-ezerötszáz fiatalt és nevelőt ér el Magyarországon, miközben osztályfőnöki órákon és „tolerancia-napokon” is részt vesznek. De kapnak meghívásokat egyetemekre és főiskolákra, sőt tartanak képzéseket cégeknek is.
A kiadvány 10 iskolai szituáción keresztül érzékenyíti a képzésben résztvevőket, néhol kifejezetten keresztényellenes felhanggal.
A címlapon például kifejezetten ellenszenvesnek, (szörnyeteg-árnyékkal) ábrázolnak egy keresztény tanárnőt,
de a leírásban is negatívnak állítják be a „tekintélyelvű, hagyományos keresztény, konzervatív értékrend szerinti család-/párkapcsolati modellt.”
A tanárokat a segédanyagban figyelmeztetik, hogy a lányok és fiúk kettéosztása a „heteronormatív” (heteroszexualitást természetesnek beállító) szemléletet erősíti, amibe a transznemű és nembináris fiatalok nem férnek bele. A készítők úgy vélik, hogy a pedagógusoknak a fiúkat lánynak, a lányokat meg fiúnak kell hívnia, hogyha ők azt kérik – nem szabad megkérdőjelezni a választott nemi identitásokat. Sőt ösztönzik őket arra is, hogyha szóba kerülnek a párkapcsolatok, akkor úgy kérdezzenek rá a diákoknál: van barátod, vagy barátnőd?
Szorgalmazzák azt is, hogy a szalagavatón fiúk fiúkkal és lányok lányokkal is keringőzzenek, sőt
rossznak állítják be azt a szituációt, ha egy lány nem szeretne az őt felkérő „transzfiúval” táncolni, mert nem tekinti őt igazi férfinak.
A készítők szerint kifejezetten homofób és transzfób a fiatalok „genetikai nemének” megfelelő nemi identitás fejlődését támogató oktatást végezni az iskolákban. (Azaz, elítélik azt, ha egy fiút a férfiasságában, a nőt pedig a nőiességében erősítik meg.)
A könyv utolsó iskolai jelenete, amit követendő példaként állítanak, hogy egy tanár az iskolai tanórát felhasználva „coming out”-oljon a diákjai előtt úgy, hogy levetíti a Pride képeit nekik.
A Labrisz tájékoztatása szerint a tanárok a képzések elvégzése után „be tudnak építeni szexuális és nemi kisebbségeket érintő tartalmat az óráikba”, valamint megismerik a „homofób és transzfób törvény negatív társadalmi hatásait”.
A CitizenGo tájékoztatása szerint a képzések részben az Európai Bizottság támogatásának köszönhetően valósul meg, mert például a Háttér Társaság beszámolója szerint a „Befogadó terek létrehozása emberi jogi és alternatív oktatási módszerekkel” c. projektet
az unió az Amnesty International esetében több mint 78 ezer euróval támogatta.
A Labrisz januárban például Szegeden hirdette meg a képzését olyan tanároknak és szakembereknek, akik „be tudnák építeni szexuális és nemi kisebbségeket érintő tartalmaikat az óráikba”, hogy ezzel is befogadóbbá tegye az intézményt, ahol dolgoznak.
Az Amnesty International februárban Kecskeméten és Debrecenben tart képzést, de volt már ilyen jellegű kurzus Pécsett, Szegeden és Budapesten is.
Az LMBTQ-tematikájú tanárképzések és iskolai akciók abból a szempontból is komoly kérdést vetnek fel, hogy a 2021. évi gyermekvédelmi jogszabályoknak köszönhetően külsős szervezetek nem érzékenyíthetik a gyerekeket LMBTQ-tartalmakkal az oktatási intézményekben. Ezért tekinthető kerülő útnak az, hogy mindezt a tanárok bevonásával igyekeznek elérni az érintett egyesületek.
A gyermekvédelmi törvény értelmében tilos tizennyolc éven aluliak számára olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg.
A CitizenGO éppen ezért petíciót indított annak érdekében, hogy felhívja a hazai oktatási intézmények figyelmét az LMBTQ-szervezetek próbálkozásaira.