Ahogy arról beszámoltunk, a Neuralink implantátumát már sikeresen tesztelték egy disznón és majmokon. Tavaly a vállalat bemutatóján egy majom úgy játszott számítógépes játékkal, hogy az agyába ültetett chip segítségével, a gondolataival irányította a játékot.
Eddig viszont a cégnek várnia kellett azzal, hogy embereken is kipróbálhassa a technológiát. A Neuralink chipje állítólag lehetővé tenné majd, hogy a mozgáskorlátozott emberek újra járni és kommunikálni tudjanak, de a milliárdos tegnapi bejelentése alapján az implantátum az emberek látását is helyreállíthatja.
A vállalat most arra vár, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) engedélyezze a chip embereken való klinikai tesztelését.
Nagyon óvatosak vagyunk, és biztosra szeretnénk menni, hogy működni fog, mielőtt a szerkezetet emberekbe ültetjük”
- mondta Musk.
A Tesla-tulajdonos szerint “fájdalmasan lassú” folyamatra kell számítani a következő tesztelések során, és először az emberek látásának a helyreállításán fognak dolgozni, illetve azt vizsgálják majd, hogy hogyan tudja az implantátum mozgatni az emberi izmokat azoknak az esetében, akik erre önállóan nem voltak képesek.
“Még ha valakinek születése óta nem is volt látása, mert vakon született, úgy hisszük, hogy ennek ellenére is helyre tudjuk állítani a látását” - nyilatkozta a milliárdos.
(Reuters / Hetek)
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.